Pomysły na piękną aranżację domu – sprawdź co jest teraz modne

przez | 16 marca 2022
Spotkania w restauracjach często przynosi mi garść nowych koncepcji. Ukazują mi przede wszystkim obecne trendy. A te zaskakują mnie nieustannie! Niby jestem w temacie, ale jednak, ciągle coś mnie jeszcze potrafi zaskoczyć. Niżej piszę, jak malować sufit. Co ciekawe, prosta kwestia to nie jest.

Pokój żółto szary

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnie ciekawe spotkanie przy kawie w restauracji zlokalizowanej w centrum zaskoczyło mnie kreatywnie pomalowanym sufitem. Przeliczyłam na nim około ośmiu barw. Plamy pomalowane przez artystę łączyły się w bardzo oryginalną mozaikę. Całe pomieszczenie było niesamowicie bajkowe, ale sufit – niesamowicie mnie zdumiał. Może z tego powodu, że jednak jestem przyzwyczajona do standardowych, białych, nieskomplikowanych sufitów w pokojach.

Ten barwny sufit widziałeś to? http://www.elektryczne.eu/oferta/szyny-sufitowe zrobił na mnie rewelacyjne wrażenie, trudno mi było od niego oderwać oczu. W dodatku wcale nie pomniejszył wielkości kawiarni, zdawało się wręcz, że jest dużo przestronniejsza, niż rzeczywiście. Zaskoczenie była tak silne, jak wtedy, gdy zawitałam u koleżanki, która urządziła sobie w mieszkaniu żółto szary pokój – żółto szary pokój.

Z sufitami jest tak, że gdy malujemy ściany na jakiś odcień, i tym samym odcieniem pociągniemy również sufit pomieszczenia zdobędziemy efekt zmniejszonej przestrzeni. Z tego powodu preferuję raczej sufit w białym odcieniu, albo jakimkolwiek jaśniejszym kolorze, niż ten położony na ścianach. Dość lubię sufity z belek, dają bardzo fajny, klimatyczny efekt.

Z tymi ostatnimi nie należy jednak szarżować, bo nie będą pasować do wszystkich mieszkań. Jeśli jednak chcemy drewnianą podłogę i meble, to z możemy postawić na taki sufit. Sufit (zobacz lampy przysufitowe) z belek, pomalowany np. na błękitny kolor będzie pasował zdecydowanie do stylu prowansalskiego.