Inteligentne domy, sterowanie oświetleniem domu

przez | 9 lipca 2021
Dawniej domy były robione w zupełnie inny sposób. W obecnych czasach wszystko jest tworzone w niesamowity sposób. Na czym polega ten niesamowity sposób? Otóż używa się o niebo bardziej trwałych materiałów na działanie czasu, w porównaniu z tym, co było kiedyś. Nie istnieją dziury, których nie sposób było załatać i do domu właziło jakieś robactwo. Dodatkowo jest odpowiednia wentylacja, co umożliwia właściwy przepływ powietrza w domach, co dawniej było nierealne.

Inteligentny dom
Obecnie domymieszkania (więcej w serwisie) nie jedynie wyglądają fantastycznie, ale jeszcze życie w nich jest bardzo wygodne i nie chodzi tu jedynie o dobrze wybrane meble. Ileż razy rozmyślaliśmy o tym, czy na pewno zamknęliśmy drzwi od domulub czy zgasiliśmy światła albo czy zamknęliśmy okna. Takie rozmyślania mogą rzeczywiście zepsuć fajny weekend ze znajomymi. Dlatego sporo osób stawia na instalacje inteligentnego domu. Instalacje zastosowane w inteligentnym domu (moja strona) to możliwość sterowania każdym podłączonym elementem za pomocą Internetu, kiedy znajdujemy się poza domem albo pilota, gdy znajdujemy się w domu. Przy takich instalacjach możemy sprawdzić na odległość, czy wszystkie okna są zamknięte, a jeśli nie to można je zamknąć. A gdy jesteśmy w domu rano można przy pomocy jednego przycisku odsłonić każdą roletę – .

pozapalaj światła w całym domuW większości domów ludzie zapominają o tym, że oświetlenie jest w stanie stworzyć klimat domu, zwłaszcza poz mroku. Dlatego rzeczywiście warto zastanowić się, jakie lampy wybierzemy. A potem, jeżeli nasz dom zostanie wyposażony w inteligentną instalację to możemy na przykład zaprogramować sobie parę wariantów związanych ze światłami w domu.

Np. zimą, gdy nie chce nam się wstawać, bo za oknem jest jeszcze szaro najlepiej ustawić program, który włącza lampy w każdym z pomieszczeń. Możemy stworzyć program na wieczorne spotkania ze znajomymi. W takiej sytuacji część lamp będzie wyłączona, tak, żeby ogółem dom nabrał imprezowego charakteru. tego typu sterowanie oświetleniem w domu jest też genialnym sposobem na oszczędzanie, bo tak jak można oświetlenie włączyć tak samo możemy wszystkie lampy zgasić i nie trzeba sprawdzać w całym domu, czy dzieciaki gdzieś nie zostawiły światła na noc. Wystarczy jeden przycisk i już.