Jak samorządy gmin mogą zredukować rachunki za energię elektryczną, nie wyłączając na noc latarni?

przez | 25 lutego 2022
Jak udowadnia casus gminy Trzebielino, istnieje opcjonalny sposób na wygospodarowanie oszczędności. Tradycyjne latarnie można zamienić na oświetlenie LED. Źródło światła typu LED nie bez kozery coraz częściej występuje w polskich domach.

oświetlenie uliczne

Autor: manfred majer
Źródło: http://www.flickr.com
Gdzie akumulator agm kupić? Pomaga zaoszczędzić prąd elektryczny, czyli jest zarazem przyjazne dla środowiska naturalnego i naszej kieszeni. Jak pokazuje przykład gminy Trzebielino, to także świetny sposób na zastąpienie typowych latarni ulicznych. W większości naszych miast i wsi, władze samorządów decydują się wyłączać je na noc, żeby oszczędzać. Trzebielino zastąpiła je nowoczesnym oświetleniem LED. Jak z dumą mówi wójt Trzebielina, drogi (bitumiczna nawierzchnia) i chodniki są oświetlane przez całą noc, a wydatki na prąd obniżyły się o połowę.

Ta znaczna oszczędność zdecydowanie pomaga bilansować budżet gminy. Trzebielino jest fenomenem na skalę kraju. Ta niewielka, zamieszkana przez zaledwie 3800 mieszkańców gmina leżąca w województwie zachodniopomorskim, zdecydowała się na innowacyjny krok. Tradycyjne latarnie wymieniła na wnętrz (zweryfikuj te opinie) LED uliczne. Mieszkańcy dumnie mówią o korzyściach tego rozwiązania. Chodniki oświetlone są już nie tylko rano i wczesnym wieczorem, a przez całą noc. Wzmacnia to poczucie bezpieczeństwa i wygody mieszkańców. Również kierowcy doceniają innowacyjne rozwiązanie.

Oświetlenie uliczne LED
Oświetlenie LED uliczne jest naturalniejsze i bardziej jasne niż pochodzące z typowych lamp, pomaga dokładnie dostrzegać kształty. Bezpośrednio przekłada się na to na duże bezpieczeństwo kierujących i pieszych. Oświetlenie LED uliczne to zamiennik dla standardowych latarni ulicznych, rekomendowane wszystkim miastom i wioskom w kraju. To ekologiczne i innowacyjne rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo wszystkich korzystających z dróg. Pozwala obniżyć opłaty za prąd, jednocześnie nie zmuszając władz do wyłączania lamp na noc. Wymiana typowych lamp na oświetlenie LED to inwestycja przyjazna budżetowi, jak i środowisku przyrodniczemu. Do poczytania