Uprawianie chryzantem w naszej Ojczyźnie nie jest taka trudna.

przez | 18 grudnia 2022
Chryzantemy to chyba jedne z bardziej znanych kwiatów, jakie ludziom skojarzą się z porą jesieni. Są najczęściej dobierane, bo można je hodować zarówno w domu, na balkonie, jak i w ogrodzie. Ta roślina ozdobna zalicza się do tych, jakie są bardziej rozpoznawane w naszym kraju.

Można wybrać chryzantemy w przeróżnych kolorach, formach, jak i rozmiarach. Bezsprzecznie, każdy kto decyduje się na uprawianie chryzantem będzie mógł się spodziewać, że wpływać będą one wyjątkowo dobrze na prezentowanie się ogródka lub tarasu. Chryzantemy kwitną od sierpnia do listopada, a nawet i do grudnia, w związku z czym mogą wyznaczać kolorowy, jesienny ozdobnik w każdym domu. A jako, że chryzantemy są nieskomplikowane w uprawie, to też osoby, jakie nie bardzo się będą znać na ogrodnictwie nie będą z tym mieć większego problemu, poznaj ofertę zaprzyjaźnionej firmy z okolic Praszki. Jeżeli zaś ktoś w większej mierze będzie chciał się dowiadywać, na czym będzie polegać chryzantemy uprawa to każdorazowo ma szansę znaleźć porady od ekspertów, czy to w czasopismach z branży, czy w sieci. Same czynności pielęgnacyjne związane z uprawianiem chryzantem nie będą trudne do wykonania dla początkujących ogrodników. Należy jedynie pamiętać o tym, że stanowisko na jakim znajdą się chryzantemy musi mieć stały dostęp światła. Jeśli podejmie się decyzję o tym by hodować chryzantemy w mieszkaniu, to nie powinny także znajdować się nazbyt blisko pieca.

kolorowe chryzantemy uprawiane w ogrodzie

Autor: Tanya Hart
Źródło: http://www.flickr.com

Chryzantemy trzeba podlać regularnie, a podłoże musi pozostawać lekko wilgotne, ponieważ kwiaty te mają niegłęboki system korzeniowy i przez to narażone są na szybkie zasychanie. Chryzantemy zakwitają od dwóch do dwunastu tygodni. Przekwitłe chryzantemy należy usuwać bardzo ostrożnie, w tym celu, aby nie uszkodzić pąków – zobacz jak uprawami chryzantem opiekują się profesjonaliści. Pewne jest, że każda osoba, która będzie zdecydowana na to, aby hodować ten jesienny kwiat we własnym mieszkaniu bądź ogrodzie będzie z tego usatysfakcjonowana. Co więcej, nie trzeba się martwić kondycją chryzantem, gdyż w każdej sytuacji będą się one dobrze prezentować, jeśli tylko uprawiający będzie przestrzegać wymienionych zasad, jakie są wymienione powyżej. Jesienią ogródek może zaprezentować się równie wspaniale jak latem.

I bez wątpienia tak będzie, podczas gdy będziemy w nim uprawiać chryzantemy. A takie osoby, jakie nie mają do wykorzystania ogrodu wcale nie powinny się tym przejmować, ponieważ w swoich czterech ścianach mogą także zająć się uprawą chryzantem.