Jak zaaranżować małą łazienkę, aby była w jak najwyższym stopniu funkcjonalna i elegancka? Jakiego rodzaju techniki aranżacyjne wykorzystać

przez | 22 kwietnia 2022
Aranżacja niedużych rozmiarów łazienki nie jest proste, jednakże jak to odpowiednio zaplanujemy jest możliwość, że efekt naszych starań będzie aż nadto dobry. Mała łazienka, która jest wygodna i efektowna jest faktycznie w naszym zasięgu, powinniśmy jedynie poznać parę zasad. Urządzenie niedużej łazienki jest z pewnością sporym wyzwaniem. Żeby wszystko najlepiej się skończyło potrzeba odpowiedniego zaplanowania wszelkich potrzebnych sprzętów.

zobacz więcej

Źródło: pixabay

Efektowna aranżacja wnętrza oraz maksymalna oszczędność miejsca, to zdaje się być kłopotliwe. I tak rzeczywiście jest, jednakowoż można osiągnąć sukces, zaś kluczem do tego jest najlepszy plan, który zapewnia zaaranżowanie każdego wolnego miejsca wolnej przestrzeni. Mała łazienka inspiracje to parę sprawdzonych porad, jakie odmienią każde wnętrze. Sprawdzają się w wielu miejscach, w małych mieszkaniach, a jednocześnie jak nasza łazienka na poddaszu zdaje się być zbytnio mała i niemożliwa do najlepszego urządzenia. Odpowiednie rozplanowanie niezbyt dużej łazienki wymaga dużych pokładów kreatywności. Najlepszym rozwiązaniem może być przesuwna tafla z matowego szkła, jaka może być drzwiami prysznica, lecz również ścianką, jaka będzie przysłaniać pralkę. W kabinie zamiast zwyczajnego brodzika możemy zamontować normalny odpływ. Prysznic (kliknij w link) zasłaniać powinniśmy tylko na czas kąpieli, natomiast otwarty zapewnia dodatkową przestrzeń do komfortowego korzystania z toalety.

łazienka

Źródło: pixabay

Podłoga może zostać wyposażona w elektryczną grzejną matę, która jest sterowana elektronicznym termostatem. W miejscu obok prysznica możemy ukryć pralkę oraz kilka półek. Półki ponad pralką można zasłaniać przesuwnymi drzwiami, natomiast obok włącznika światła jesteśmy w stanie zamieścić urządzenie do regulacji temperatury ogrzewania podłogowego. Oświetlenie rozwiązać można trójstopniowo. Światło właściwie może padać na całą łazienkę, albo wyłącznie na część kąpielową. W kabinie dobrze wygląda zamontowana oprawa oświetleniowa, natomiast dodatkowy kontakt będzie włączał lampki nad lustrem. Korzystnie zastosować kilka sztuczek, które dość znacznie powiększą niedużych rozmiarów łazienkę (czytaj więcej). To na pewno jasna chłodna kolorystyka, gładkie płytki i cienka fuga, sporych rozmiarów lustro, solidne oświetlenie i ukryte schowki.