Jak wygląd starej łazienki zmienia swój charakter w zależności od czasów, w których właściciele wykonują gruntowny remont

przez | 9 lipca 2021
Łazienka i kuchnia to dwa pomieszczenia, których udekorowanie kosztuje fortunę. A im większe bywa to pomieszczenie, tym wzrasta wysokość sumy, którą trzeba zapłacić za remont wnętrza. Właściwie każdy gospodarz, który odnawia swoje cztery kąty, pragnie nie tylko zmienić kolor ścian czy kafelek, lecz także wprowadzić najnowsze udogodnienia, chociażby udogodnienia takie jak żarówki ledowe czy oświetlenie na czujkę. Natomiast te bardziej majętne osoby zaprojektują dla siebie coś ekstra.

Łazienka w stylu skandynawskim staje się idealną alternatywą dla nieco staromodnych pomieszczeń, które z pewnością znamy od czasów swojej niedorosłości. Tym bardziej osoby po 90 mogą prześledzić, jak przeobrażały się trendy w wyposażaniu łazienek. Najpierw obowiązywały żeliwne wanny, które niekiedy przesłaniano nieprzemakalnym ortalionem, a

łazienka

Autor: Baumit
Źródło: Baumit

potem w powszechnym użytku znalazły się praktyczne prysznice (odwiedź sklep). Zmieniały się nie tylko akcesoria, lecz również sama aranżacja. Wtrącony już tutaj styl skandynawski odznacza się surowością, która jest eksponowana przez biel i umieszczone tu i tam elementy z drewna .

Nasi antenaci z czasów Polski Sarmackiej czystością nazbyt się nie przejmowali. Co więcej, kąpiele uważali za niebezpieczne, przez co nie oddawali się obyciom nawet raz w tygodniu, aby przez przypadek się nie zaziębić. Wiek XX przyniósł diametralne zmiany w tym zagadnieniu, a wiek XXI nawiązał do niegdysiejszych, czasem antycznych czy północnoeuropejskich tradycji. Taka łazienka (wypróbuj w promocji meble łazienkowe na wymiar: www.ferniczer.pl/efektowne-meble-lazienkowe-na-wymiar/) w stylu skandynawskim spełni oczekiwania pań, które właśnie pasjonują się obyczajami północnych państw Europy. A komu bardzo zależy na utrzymaniu i rozwijaniu dorobku europejskich praprzodków, swój dom (zobacz gotowe domy cennik) wzbogaci dodatkowo o domową saunę.

Łazienka w stylu skandynawskim musi spełniać oczekiwania sformułowane przez kurę domową, czyli to pomieszczenie ma wyglądać gustownie. Przesada w aranżacji nie jest jednak mile widziana, zwłaszcza wtedy, kiedy wnętrze, tak jak w omawianym przypadku, już z założenia ma emanować skromnością. W tego typu nowatorskich rozwiązaniach najlepiej sprawdzą się delikatne odcienie kafelek i niepozorne oświetlenie. A tak może mało przyjemny dla oka wygląd złagodzą obligatoryjne dodatki, czyli miękkie frotowe ręczniki kąpielowe, fantazyjne kurki oraz niebanalne lustra.