Moc w szklanych schodach

przez | 16 października 2022
Szklane schody trafiają w coraz bardziej szerokie gusta. Doskonale sprawdzają się zarówno we wnętrzach minimalistycznych jaki i w stylu tradycyjnym. Idzie przede wszystkim o to, by nadać projektowaniu pomieszczeń lekkości jak też powierzchni. W Sieci internetowej można obejrzeć bez liku przykładowych aranżacji w skład jakich wchodzą szklane schody.

Mieszkania w jakich zainstalowano szklane schody, lub barierki szklane, są to nadzwyczaj nowoczesne miejsca, bardzo stylowe i eleganckie.

Na tej stronie jest wiele rzeczowych wiadomości, jednak koniecznie przeczytaj też dodatkowe szczegóły w treści (https://tborkowski.pl/). One również są bez dwóch zdań warte zainteresowania.

Lekkość a także przestrzenność pomieszczeń jaką nadają, sprawia odczucie większej aniżeli jest rzeczywiście. Stalowe czy drewniane akcesoria wykończeniowe dodają mieszkaniom wyrafinowania jak też designerskiego stylu. Zamieszkiwanie w starannie zorganizowanym wnętrzu jest prawdziwą radością!

ozdobne balustrady

Autor: Alf Melin
Źródło: http://www.flickr.com

Panele takie składają się z paru warstw utwardzanego szkła scalonego specjalna folią gwarantującą wygodę oraz bezpieczeństwo eksploatacji. Na skutek użycia takowej technologii kruchość szklanych części jest jedynie iluzoryczna. Można je zestawiać z pomocą metalowych bądź drewnianych elementów montażowych kreujących dowolną liczbę schodków. Kojarzenie szkła z innymi materiałami przydaje całej konstrukcji niepowtarzalny wygląd i zarazem wzmacnia komfort użytkowania.

szklane schody

Autor: Diego Cupolo
Źródło: http://www.flickr.com

Modele tzw. dywanowe schodków to nowa jakość w projektowaniu mieszkań. Poręcze są stworzone ze szkła hartowanego. Forma oparta jest na samonośnej konstrukcji. Podstopnie wywołują odczucie wychodzących ze ściany. Wyraźnie podkreślony jest dominujący charakter szklanych części. Nadzwyczaj gustowną konstrukcją szklanych schodów stanowią opierające się części z jednej strony na murze, zaś z drugiej na hartowanych elementach szklanych. Całość powoduje odczucie, jakby „fruwała” w powietrzu, dzięki czemu jest dość niecodzienną formą. Wyszukanego kunsztu dodają panele szklane montowane z boku, czy „przepoławiające” stopnie. Łącząc w sobie szklany minimalizm z tradycyjnymi schodami drewnianymi, takie nowomodne schody są górującym elementem w salonie.

Jak można znaleźć wykonawcę podobnych schodów ze szkła w Stolicy? Nic trudnego, starczy wystukać w Google hasło: balustrady szklane (Parcie Na Szkło Warszawa >> polecana strona), a otrzymamy co niemiara wyników wraz z fotografiami.