Ciekawe pomysły na aranżowanie wnętrz? Biała cegła jako wyróżniający się element na ścianie w salonie.

przez | 26 grudnia 2021
Biała cegła na ścianę daje sporą ilość opcji aranżacyjnych i otwiera bardzo wiele dróg wszystkim osobom, które chcą mieć piękne wnętrze salonu. Choć kojarzona jest ze style skandynawskim lub rustykalnym, dekoratorzy wnętrz polecają ją też w aranżacjach bez środka ciężkości położonego na wybrany styl, ale w jakich potrzeba optycznego powiększenia i rozjaśnienia czterech kątów.

Biała cegła nie przytłacza i nie będzie dominującym motywem wnętrza, dlatego też idealnie pasuje także do małych

IN-STONE szukaj więcej

Autor: Pracownia Anny Koszeli
Źródło: Pracownia Anny Koszeli

pomieszczeń. Zero ograniczeń w wymyślaniu aranżacji także jest ogromnym plusem, dzięki czemu można wybierać – jedna ściana, część ściany czy też pojedynczy pasek. Może być dekoracją sama w sobie, wówczas warto niczego na jej tle nie stawiać, ale można na jej tle dać zestaw wypoczynkowy lub powiesić galerię rodzinnych portretów lub… telewizor. Jeżeli pomieszczenie nie jest zbyt duże, połyskująca farba będzie dodatkowo odbijała światło, gwarantując optyczne złudzenie powiększenia pokoju. Z kolei gdy nie zależy nam na tym efekcie, wybierzmy matową farbę. Jasna, biała cegła do ściany jako wyraźny element w salonie stylizowanym na styl skandynawski musi pojawić się z towarzyszeniem szarości, granatu czy beży. Elementami dekoracyjnymi zwykle są również turnusowe, czarne lub srebrne przedmioty. Nie będzie pośród nich akcesoriów o ciepłej barwie, kontrastującej z naszym wnętrzem. Natomiast styl rustykalny uwielbia zabawę barwami, fakturą i oryginalnymi łączeniami na pograniczu kiczu, dlatego wszystko – zaczynając od zestawu wypoczynkowego z obszernym fotelem, dywanikami czy zastawą, będzie tę biel na ścianie ożywiało. Silne, ciepłe kolory, soczyste czerwienie, będą stanowić kropkę nad i dla tego wnętrza. Meble z prawdziwego drewna i akcesoria wkomponują się w ten styl perfekcyjnie.

Naprawdę niedużo potrzeba, by wnętrze było nowoczesne i urocze, szczególnie gdy mamy wokół czego budować nastrój. Biała ściana z cegły lub płytki gipsowej posłuży do tego znakomicie, a pomysł z antracytową fugą będzie dobrze wyglądać w łazience czy w kuchni na ścianie pomiędzy wiszącą szafką a zlewem.

Czujesz nienasycenie? Pragniesz dużo postów na zbliżony temat? Dla nas to wyśmienita nowina. Więc naciśnij (https://www.spacemanufacture.pl/aranzacja-projektowanie-restauracji.html) w ten link i gotowe.

Kluczowa jest inwencja twórcza.