Czy opłaca zdecydować się na gotowy projekt lokum mieszkalnego? Czy jest to rzecz dla nas?

przez | 9 lipca 2021
Rzeczywiście, oferta projektów gotowych domu jest coraz bardziej interesująca, a możemy pośród takich ofert odnaleźć domy o całkiem różnorodnej architekturze, czyli są domy mniejsze i większe, parterowe oraz piętrowe, a także z różnymi rodzajami dachów – płaskim czy spadzistym. Czy dobrze jest jednak zdecydować się na opcję projekty domów z kosztorysem?

W dosyć wielu przypadkach jesteśmy w stanie zobaczyć realizację projektu, konkretnie to jak nasz dom będzie wyglądał po skończeniu (opcja z kosztorysem). W takiej sytuacji najprościej jest stwierdzić, czy jest to faktycznie to, na czym nam naprawdę zależy, czy jest to lokum, którego poszukujemy. Można pooglądać budynek w przeróżnych opcjach wykończenia, przekonać się jakiego rodzaju zmiany wprowadzają inni inwestorzy, jak i zapytać ludzi czy dobrze się mieszka w tego typu domu.
Projekt domu

Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com

Należy wiedzieć, iż powtarzalność, jak również to, że taki sam dom posiada ktoś inny, czasem zniechęca potencjalnych kupców do wyboru projektu. Tym bardziej zaś będzie zniechęcał tych, jacy pragną mieć niepowtarzalny dom i wszystko w nim dopracowane po swojemu. Również osoby, które posiadają całkiem konkretną i dokładnie zarysowaną wizję swojego domu, mogą nie znaleźć najlepszego dla siebie projektu pośród gotowych projektów. Z pewnością natomiast ci, którzy nie są pewni całkiem jaki rodzaj domu ich interesuje, przeglądając katalog projektów mogą natknąć się na coś, co okaże się dla nich odpowiednie.

Za gotowy mieszkania (odkryj więcej) najczęściej zapłacimy mniej niż za indywidualny wzór, który jest robiony na nasze życzenie. Za gotowy projekt możemy zapłacić już 1,5 – 3 tysiące złotych. Musimy również wiedzieć, iż wśród projektów już gotowych możemy odnaleźć projekty domów energooszczędnych, jakie spełniają dość rygorystyczne wymagania cieplne. Zależnie od tego, jaką mamy wizję możemy wybrać taki projekt, lub robić wszystko na własną rękę. Z kolejnej strony nie ma potrzeby od razu nabywać projektu całego domu, zacząć można od projekt garażu i przekonać się czy taka forma jest dla nas odpowiednia. Jeżeli projekt nam się spodoba to możemy pomyśleć o czymś dużym i bardziej zaawansowanym, oczywiście o domu.

|