Zastosowanie skrzydeł drzwiowych w rozmaitych wnętrzach – jakie drzwi można wybrać do domu?

przez | 9 lipca 2021
Każdy dom, bądź mieszkanie powinien zawierać stolarkę drzwiową. Dostosowanie odcienia skrzydeł drzwiowych jest w stanie być nie lada trudnością. Wiele łatwiej jest wybrać typ drzwi, niż jego kolor.

Do drobnych wnętrz lepsze będą drzwi gerda Warszawa w jaśniejszych kolorach, biel i prawdziwe tony drewna. Do wnętrz przestronnych stosujemy drzwi ( zobacz drzwi antywłamaniowe łódź) w barwach ciemniejszych. Takie odcienie posiadają ciągle bardzo powszechne drewna wenge, orzech, dąb i wiśnia, a również egzotyczne odmiany takie jak drzewo hebanowe, lub palisander. Jeśli nie odpowiada nam typ drzwi fornirowanych, bądź z litego drewna, to możemy wybrać skrzydła malowane farbami kryjącymi w dowolnym kolorze.Drzwi wewnętrzne powinny pasować do siebie nawzajem, stanowić całokształt. Każde drzwi zwykłe powinny być jednej wysokości, jednego gatunku i w jednakowym wykończeniu, a różnić się zaledwie wielkością i poziomem przeszklenia.

Drzwi wewnętrzne powinny być przystosowane do innych elementów wykończenia, w szczególności do podłogi i okien. Istnieje parę bezpiecznych podejść, które zapewniają stosowny rezultat. Najczęściej, decydując się na drzwi, wybieramy je w tym samym rodzaju i odcieniu drewna co parkiety, listwy przypodłogowe, oraz stolarka okienna. Ograniczając się do odcieni powszechnie uznanych jako rzeczywiste, możemy uznać, że dobre są połączenia na zasadzie kontrastu, jasne drewno można bez problemu skonfigurować z drewnem głębokim. Jeśli natomiast pragniemy dobrać odcienie jak najbardziej zbliżone, najbezpieczniej zdecydować się na ten sam rodzaj drzewa. Jeśli stawiamy na całkowity minimalizm, a drzwi do salonu przewidujemy w pełni szklane, czy też rezygnujemy z nich, można zamontować do pozostałych pokojów identyczne drzwi.Wybierając odcień drzwi (masz więcej pytań?) gerda Warszawa dobrze jest przymierzyć go do próbki parkietu. Jeżeli chcemy mieć skrzydła w innym kolorze niż parkiet, bądź okna, to dobrze jest, ażeby były wyraźnie różne.

Nowością na rynku są drzwi lakierowane z nadrukiem. Jest możliwość wybrać dla siebie umowny wzór na druku. Takie wyjście architekci radzą stosować z umiarem, chociaż czasami różnokolorowe drzwi tworzą barwne urozmaicenie wnętrza.