Wybór odpowiedniego krzesła do pracy przy biurku jest naturalny, by nie dokuczały nam za jakiś czas bóle pleców

przez | 4 września 2022
Ciężko teraz wyobrazić sobie, by przy biurku dało się pracować na nieprzystosowanym do tego celu krześle.
Dobre krzesło do pracy to podstawa.

kontrola

Autor: David Berkowitz
Źródło: http://www.flickr.com
Nieważne, ile mamy lat — ważne, by przez cały czas dbać o własny kręgosłup. Nasz organizm będzie zdrowy i wtedy ustrzeżemy się przed częstymi wizytami u masażysty lub ortopedy. W dzisiejszych czasach standardem wydają się być już krzesła obrotowe. Muszą one posiadać sylikonowe czy kauczukowe kółka, które nie będą niszczyć paneli. To jednak dopiero początek na długiej liście wymagań. Krzesła, które trzeba brać pod uwagę, zapewne muszą posiadać wysoki zagłówek, byśmy mieli możliwość oprzeć na nim co jakiś czas głowę. To niezwykle istotne, by dać szyi i głowie szansę choćby kilkuminutowego wypoczynku. Można wtedy przymknąć oczy oraz zrobić serię ćwiczeń, żeby rozluźnić kark i gałki oczne. Następną ważną kwestią będzie obecność podłokietników.

Jeśli taka tematyka Cię interesuje, to kliknij tutaj, ponieważ bardzo zbliżone treści publikuje właśnie ten serwis (https://rokad.pl/samozamykacze-drzwiowe). On także jest ciekawy.

To również w dużej mierze wpływa na nasz kręgosłup — w tym wypadku na odcinek między łopatkami. Nie mniej istotne jest to, by dało się regulować kąt nachylenia oparcia i wysokość samego krzesła. Jeśli okaże się, że po ustawieniu wszystkich parametrów wiszą nam nogi, to będziemy musieli dokupić dodatkowo podnóżek. Na szczęście nie będzie to jednak zbyt duży wydatek.

Biorąc pod uwagę to, że krzesła do biurka nie kupujemy zbyt często, to powinniśmy przeznaczyć na to więcej pieniędzy. Inwestycja na pewno się opłaci. Dostrzeżemy to po tym, że nasz kręgosłup nie będzie już bolał.