Należycie zaprojektowane miejsce pracy wydaje się być niezwykle ważne dla naszego zdrowia

przez | 27 kwietnia 2022
Ci, którzy siedzą przed laptopem, wiedzą, że dobre stanowisko pracy składa się z reguły z krzesła.
Ślęczenie wiele godzin przed ekranem komputera bywa ciężką próbą dla naszego kręgosłupa.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan
płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie nasz organizm nie przywykł do tego typu pozycji. Zatem tendencja do wprowadzania siedzącego trybu życia najczęściej odbija się na ludziach negatywnie. Po krótkim czasie zaczynają odczuwać problemy z kręgosłupem oraz boli ich głowa. Bierze się to z tego, że mają kiepsko dostosowane stanowisko pracy. W pracy z laptopem kluczowe jest krzesło. Powinno być ono starannie dobrane do naszego wzrostu. Musi mieć także w odpowiedni sposób ustawiony zagłówek. Jest to o tyle ważne, że wtedy niekiedy będziemy mieli możliwość oprzeć o niego głowę. W takim momencie damy odpocząć naszemu karkowi i szyjnemu odcinkowi kręgosłupa.

Bez zwlekania zobacz artykuł w serwisie (www.wolplanposadzki.pl/) prezentującym podobne treści. Są tak samo emocjonujące, ponieważ odnoszą się do tego samego tematu.

Krzesło powinno być również właściwie wyprofilowane na odcinku lędźwiowym. I oczywiście musi posiadać podłokietniki. Bez tego trudno nazwać je odpowiednim do stanowiska pracy. Musi też mieć dobre kółka. Powinny lekko chodzić. Krzesło nie może ciężkawo odsuwać się od biurka. Wobec tego we wszystkich korporacjach z reguły widujemy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy biurku każdy powinien dosięgać piętami do ziemi.

Jeśli jesteśmy niskiego wzrostu i nogi nam wiszą, to należy zakupić podnóżek. Będzie to wówczas idealny zestaw do krzesła. Dzięki temu będziemy mogli bez problemów pracować, a bóle pleców nie będą nas już męczyć.