Każdy, kto kupuje nowe mieszkanie może zadecydować, jak zechce rozlokować ściany wewnętrzne

przez | 7 czerwca 2022
Kiedyś ściany w kamienicach bywały dość masywne. W obecnych czasach dzięki Bogu buduje się je dość prędko.

ciśnienie

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com
ściana

Autor: Jenny Ondioline
Źródło: http://www.flickr.com
W starych kamienicach usunięcie jakiejś ściany może okazać się zbyt skomplikowane, gdyż groziłoby to zawaleniem się budynku. Trzeba pamiętać, że w starych kamienicach nie narusza się raczej konstrukcji budynku. Współcześnie jednakże buduje się osiedla według innych standardów. Nie ściany trzymają na sobie nośność budynku, a żelbetonowe konstrukcje, które często bywają pionowymi słupami. Zwykle ich nie widzimy w swoim mieszkaniu, bo są częścią ścian między lokalami. To niezwykle dobry trik, ponieważ wtedy w środku swego mieszkania da się układ ścian dowolnie modyfikować. Zwykle mamy wytyczone wyłącznie kuchnię oraz łazienkę. Z pozostałymi pokojami można popuścić wodzę fantazji. Jeśli mamy smyki, to zapewne będziemy chcieli dać im prywatną przestrzeń.

Sprawdź również inny zbiór artykułów przedstawiających niniejszy temat – bez strachu – wejście za darmo, zatem wejdź na ten odnośnik!

Czyli będą potrzebowały swych pokoi. Możemy też wydzielić trochę miejsca na gabinet. Każda ściana może być wykonana przykładowo z regipsu. Tego typu materiał bywa raczej niedrogi oraz po prostu szybko się go montuje. Jego główny minus jest taki, że niestety przepuszcza dźwięki. Jeśli więc pragniemy zachować prywatność, to trzeba postawić na budowę ścian wewnętrznych z innych materiałów.

Dobrym pomysłem jest tradycyjna cegła. Owszem, postawienie tego typu ściany będzie bardziej kosztowne oraz zajmie więcej czasu, ale będziemy z niej na pewno bardzo zadowoleni. Będzie zapewne stała dość długi czas.