W którym miejscu wykorzystuje się różne rodzaje wentylatorów?

przez | 26 maja 2022
Nie każdy człowiek wie, że ich działalność ratuje życie i majątek nie tylko podczas trwania pożaru. Radiatory wykorzystywane w fabrykach filtrują, zasysają i generują zanieczyszczone powietrze przez 24 godziny na dobę w Aquaparkach, w podziemnych parkingach oraz w galeriach handlowych.
W skrócie ujmując, działanie różnorodnego typu wentylatorów polega na wymuszaniu ruchu powietrza oraz na odprowadzaniu gazów z jednej przestrzeni do drugiej.

Może to być powietrze czyste, jak i do pewnego stopnia zanieczyszczone o temp. pokojowej, poniżej zera do nawet 40 stopni Celsjusza. Od właściwej pracy wentylatorów zależy dobre zdrowie oraz bezpieczeństwo osób funkcjonujących na danej przestrzeni i zależy także skuteczność pracy różnych sprzętów, dla przykładu w budynkach gospodarczych czy też użyteczności publicznej. Kluczowy rozdział wentylatorów przez wzgląd na cel przepływu gazu przez wirnik podziela tego typu urządzenia na wentylatory promieniowe oraz wentylatory osiowe. W wentylatorach promieniowych gaz jest poruszany wzdłuż promienia wirnika, natomiast w osiowych równolegle do osi jego obrotu.
Nowoczesne budownictwo wg Schüco,Cristal Park w Warszawie

Autor: Schüco
Źródło: Schüco
Jednak to nie wyłączne rodzaje wentylatorów, których poszukują różni przedsiębiorcy oraz inżynierowie.sprawdź stronę serwis chłodni warszawa serwis chłodni warszawaWentylator osiowy przemysłowy nie zmienia kierunku przepływu powietrza (powietrze płynie obok osi silnika), z tego też powodu rezultat przynosi na myśl śmigło. W wersji standardowej jesteśmy w stanie je spotkać dla przykładu zawieszone na suficie w dużej ilości polskich domach (jest zintegrowany z lampą). W przestrzeni publicznej nie trudno jest zauważyć radiatory kanałowe. Ich zadaniem jest tłoczenie powietrza o relatywnie niskim ciśnieniu.

Zawsze instalowane są one w sposób poziomy albo w pionie. Wykorzystuje się je w tego typu przestrzeniach jak m.in. hurtowniach, w magazynach, parkingach czy też pomieszczeniach produkcyjnych.