Poznaj rodzaje pokryć dachowych, jeśli właśnie stawiasz swój dom

przez | 3 sierpnia 2022
Budowanie własnego domu to czas, gdy będzie stał przed nami niejeden dylemat. Jednym z nich są pokrycia dachowe Wrocław, które nie tylko mają wpływ na wygląd budynku, lecz również mają niezaprzeczalny związek z utrzymywaniem ciepła czy przytłumianiem hałasów pochodzących z zewnątrz. By wybrać najlepsze pokrycie, warto jest szczegółowiej poznać ich rodzaje.

obróbki blacharskie w atrakcyjnej cenie

Autor: TEKTUM
Źródło: TEKTUM
Bardzo odpornym rodzajem pokryć dachowych jest dachówka ceramiczna. Niestraszne jej zmiany temperatury ani ogień, lecz to nie jedyne jej walory. Dachówki ceramiczne są wyjątkowo trwałe, a nawet, jeżeli jeden z elementów ulegnie zniszczeniu, możesz bez problemu wymienić dany fragment. Dachówka tego rodzaju nie przepuszcza hałasu z zewnątrz i można ją wykorzystywać nawet na najbardziej skomplikowanym kształcie dachu. Nie zapominaj jednak, że to przede wszystkim najprostsze formy są najelegantsze, dlatego nie staraj się wydziwiać, lecz już od początku zadbaj o stylowy wygląd swojego domu, zwłaszcza, że dachówki ceramiczne to bogaty wybór wzorów oraz kolorów.

Decydując się na dachówki ceramiczne można też spodziewać się doskonałej wentylacji dachu. Za te walory należy trochę zapłacić, ale jest to inwestycja, która się opłaca. Drugim typem pokrycia dachowego są dachówki cementowe, nazywane inaczej betonowymi. Są tańsze, lecz wymagają zastosowania wielu elementów dodatkowych – czytaj więcej. Posiadają jednak też wiele dobrych stron, tak jak poprzedni typ dachówek są trwałe, łatwe w naprawie oraz dobrze tłumią hałasy. W dalszej kolejności trzeba wymienić blachy dachowe, jakie odróżnia przede wszystkim nieprzepuszczalność i odporność.

Ponadto są elastyczne i lekkie, jak również ucieszysz się z ich niewielkiej ceny. Należy pamiętać o mocniejszych połączeniach konkretnych elementów blachy, aby do środka domu nie dostawała się woda. Ostatnim typem pokryć dachowych, jakie będą tutaj wyróżnione, jest papa – (propozycje). Jest stosunkowo tania, lecz trzeba ją konserwować raz na kilka lat, toteż lepiej jest ją wykorzystać jedynie jako pokrycie tymczasowe, nie na stałe, gdyż nie spisze się tak, jak tego oczekujesz.

Jeżeli zatem i ty stoisz przed wyzwaniem doboru pokrycia dachowego, powinieneś kierować się zarówno względami technicznymi, jak i kwestiami estetyki. Tylko wtedy podejmiesz odpowiednią decyzję, z której będziesz w pełni zadowolony.