Narzędzia do domu – co należy mieć w przydomowym warsztacie?

przez | 8 maja 2022
Bez względu na to, czy zamieszkujemy w garsonierze, czy może w wielkim domu, co pewien czas musimy sobie radzić z kapiącym kranem, zawieszeniem nowego obrazu lub wywierceniem otworka w ścianie. Które narzędzia będą nam do tego konieczne? Podpowiadamy bez czego nie może obejść się domowa tzw. złota rączka. Na dobry początek, młot. Rejestr urządzeń inicjują te oczywiste, które przychodzą nam na myśl w pierwszej kolejności, między innymi młot. Starczy jeden, jednak za to uniwersalny, o zwykłej główce i drewnianym trzonku, długości 20–35 cm.

Narzędzia do napraw

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com

Kluczowe, żeby nie był nazbyt ciężki. Przy tej sposobności dobrze jest również wyposażyć się w podstawowy komplet gwoździ rozmaitej wielkości. W domowych warunkach starczy nam parę wielkości gwoździ budowlanych o długości od 25 do 125 mm. Jeżeli natomiast będziemy musieli stary bądź źle wbity ćwiek wyjąć, może się okazać, że nie poradzimy sobie bez stalowych obcęg stolarskich, które z powodzeniem spożytkujemy też do przecinania drutu. Kolejny punkt to miarka, a właściwie miarki. Jedna tradycyjna, z drewna, zginana – tak zwana calówka, zaś druga podręczna, zwijana, o długości np. 5 m jak też poziomnica, bez jakiej nie poradzimy sobie w wielu domowych sytuacjach, na przykład wieszając karnisz. Kiedy chcemy sobie pozwolić na troszkę praktycznej ekstrawagancji, osiągalne są miarki laserowe wraz z poziomicą, dzięki którym pomiar jest dokładny i łatwiejszy. Ich jedyną wadą jest za to koszt. Taka radość kosztuje nawet 300 zł.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej szczegółów na omawiany w tym artykule temat, to sprawdź tutaj bez ociągania uzupełniające informacje (https://mechanika-service.com/serwis-wozkow-widlowych).

To gadżet, jednak jego możliwości wykorzystają głównie fachowcy. Gdy wypadnie nam zawiesić półkę docenimy kątownik stolarski, dzięki niemu skrupulatnie wymierzymy miejsce, w jakim musimy nawiercić otwory w ścianie. Skoro więc jesteśmy przy wierceniu to powinniśmy myśleć o wiertarce, zestawie wierteł jak też kołkach rozporowych. Dobór stosownej wiertarki nie jest wcale taki łatwy.

narzędzia

Autor: Official USS Theodore Roosevelt (CVN 71) Page
Źródło: http://www.flickr.com

Urządzenia za 100–150 zł oferujące tak zwaną funkcję udaru, to w istocie ekwipunek, który niestety skapituluje przy próbach wiercenia w twardych powierzchniach. Stąd też powinniśmy dobrać trochę droższy model. Naprawdę solidną, jednak odpowiednią dla amatora majsterkowania wiertarkę udarową możemy mieć już za około 300 zł. Wydatek na pewno się opłaca. W przybory zaopatrzyć można się zarówno w sklepie tradycyjnym jak również w sklepie on-line. Wystarczy wystukać w wyszukiwarkę: piły spalinowe Kraków albo elektronarzędzia Nowy Sącz