Jakiego rodzaju są zalety zamieszkiwania w bloku i czy są jakieś wady?

przez | 6 grudnia 2022
Argumentem, który przemawia za życiem w bloku jest jego praktyczność.
Nieważne czy jest to blok z tzw. wielkiej płyty czy też współczesny budynek deweloperski. Jeżeli zdecydujemy się na zakup lub wynajęcie lokum w bloku, wtedy dostajemy przygotowaną przestrzeń do życia.

Z góry posiadamy określone należności za prąd, wodę czy też doprecyzowany czynsz. Niezwykle rzadko się zdarzają lokale w blokach, które potrzebują gruntownego remontu. Mamy wśród nich większe nadzieje, aby odnaleźć wnętrze o przystępnym standardzie i w dobrym stanie technicznym. Niezwykle dużą mocną stroną są również spółdzielnie mieszkaniowe lub wspólnoty, które gwarantują regularną opiekę nad naszym budynkiem. Także zapewniają regularne remonty, odświeżanie czy też wymiany elektrycznej albo gazowej instalacji. Mieszkanie w bloku niezwykle często jest przytulniejsze. Pomieszczenia są mniejsze i nie ma w nich wysokich sufitów, które bardzo utrudniają zaaranżowanie prawdziwie domowej atmosfery. Mocną stroną lokalizacyjną takiej nieruchomości jest to, że otoczenie zazwyczaj jest spokojne, a w koło bloku jest dużo terenów zielonych. Są także boiska albo place zabaw. Można także odnaleźć dyskonty i osiedlowe sklepiki.

blok

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com
drewna

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com
Mniejszą przestrzeń tego typu mieszkania prościej jest również utrzymać w czystości.

Czy nasz wpis zdaje się być intrygujący? Pragniesz zgłębić dużo informacji na zbliżony temat? Zatem idź tu zbiorniki ciśnieniowe i czytaj następny wpis.

Nie należy także się bać, że zimą będzie za zimno. Ogrzewanie miejskie połączone z małą przestrzenią zagwarantują nam ciepło również w zimnych najbardziej miejscach. Mieszkanie w bloku posiada jednak również swoje wady. Należy liczyć się z tym, że ściany w tego typu nieruchomościach są stosunkowo cienkie. Łatwo można by usłyszeć, co robi sąsiad, a jego impreza całonocna może się dać wszystkim we znaki. Esteci także mogą być zawiedzeni tego typu wnętrzami zwłaszcza w wypadku budynków wielorodzinnych z wielkiej płyty.

Jeśli ktokolwiek szuka dużego mieszkania, będzie trudno mu odnaleźć takie lokum w bloku. Na szczęście naprzeciw wychodzą nowsi deweloperzy, którzy oferują przestronne, ciekawe wnętrza. Jest to jednak związane z wysokimi cenami tego typu mieszkań.