Co to jest termomodernizacja oraz co ma ona zapewnić?

przez | 10 marca 2022
Ma ona za obowiązek zabezpieczać mieszkanie przed utratą ciepła. Ma również zmniejszyć zużycie energii, która potrzebna jest do ogrzania lub do ochłodzenia domu oraz ogrzania wody.
Termomodernizacja jest przedsięwzięciem, które zredukować ma zapotrzebowanie budynku na energię.

mieszkania

Autor: Uwe Kaufmann
Źródło: http://www.flickr.com
Jest ona nazywana mianem inwestycyjnego przedsięwzięcia w kontekście ekonomicznym oraz technicznym. Znajomość zakresu inwestycji, które składają się na termomodernizację budynku, jest niezwykle istotna, kiedy starać się będziemy o ich dofinansowanie lub o preferencyjny kredyt. Czynności wykonywane w granicach termomodernizacji w budowlanym prawie są traktowane jako remont budynku. Należałoby sprawdzić czy inwestycje, które podejmowane są w granicach termomodernizacji nie podlegają dla przykładu zgłoszeniu do jednostek budowlano-architektonicznych. W dopiero co budowanych obiektach wymogi odnośnie parametrów oszczędności energii i izolacyjności cieplnej definiują warunki techniczne, jakim te budynki powinny odpowiadać. Termomodernizacja dotyczy budynków już istniejących, które przez wzgląd na własny wiek oraz stan techniczny nie spełniają obowiązujących wymogów. Termomodernizacji wymagają budynki, które mają kilka dziesiątków lat, ale także budynki wybudowane kilkanaście lat temu, kiedy to przepisy nie były jeszcze tak rygorystyczne.

zadaszenie

Źródło: perfecta.pl
Termomodernizacja nie jest to niedrogie przedsięwzięcie, więc żeby posiadać gwarancję, że wydane pieniądze będą się przekładały na konkretne efekty, najkorzystniej jest przeprowadzić audyt energetyczny domu. Audyt energetyczny przyniesie nam odpowiedź, jaki aktualnie jest stan techniczny budynku oraz jego instalacji. Audytor wykona energetyczną charakterystykę oraz wskaże, które części są do poprawienia.

Nie ociągaj się! Jeśli zaintrygował Cię nasz watek, to idź w kolejną stroną. Tam czeka na Ciebie ciekawa treść (http://www.steam.biz.pl/products/stal-nierdzewna-a2-stal-kwasoodporna-a4/). Mamy nadzieję, że w ten sposób będziemy w stanie odpowiedzieć na wszystkie Twoje niepewności.

Wskaże również, które z nich dadzą idealne efekty.

Jest to bardzo ważne, kiedy termomodernizacji nie da się wykonać kompleksowo z powodów finansowych. Bardzo ważną częścią energetycznego audytu jest ocena efektywna wszystkich planowanych inwestycji.