Co powinniśmy mieć na uwadze wybierając pokrycie dachowe?

przez | 18 października 2022
Przy wybieraniu gotowego projektu domu, powinniśmy zwracać uwagę na proponowane przez projektanta pokrycie czy typ i układ dachu, aby nie tylko tego typu dach podobał nam się pod względem estetycznym, lecz również pasował obowiązującym wymogom lokalizacji działki.
Pracownie architektoniczne oferują klientom bardzo dużo gotowych projektów z bardzo szeroką ofertą sposobów technicznych i estetycznych.

włochy - koloseum

Autor: Luca Serazzi
Źródło: http://www.flickr.com
Piła tarczowa

Są one przygotowane w tego typu sposób, żeby odpowiadały różnorodnym gustom, budżetom czy rozmiarowi nieruchomości. Wybór projektu nie jest wcale łatwym zadaniem, gdyż trzeba mieć na uwadze bardzo wiele różnych czynników. Poza rozkładem poszczególnych pomieszczeń czy też rozmiarem garażu, powinniśmy również mieć na uwadze dach, jego typ oraz kształt.
Jest to jedna z najbardziej widocznych części całego domu, więc powinien się on spodobać klientom, ale poza kryterium wizualnym, nie można zapomnieć o tego typu kwestiach jak choćby typ pokrycia dachowego lub przystosowanie danego kształtu dachu do ogólnych warunków panujących w obszarze, w którym usytuowany będzie dom. Gdy poznajemy przeróżne katalogi z projektami budynków, nieczęsto poświęcamy uwagę na zaplanowane przez architekta pokrycie.

Czy interesują Cię przedstawiane tematy? Jeśli tak, to odszukaj więcej tutaj (https://www.domanski.com.pl/schody-debowe-producenta-domanski-schody/) i znajdź więcej informacji na ten temat – na pewno będą niezwykle wciągające.

Musimy jednak wiedzieć, że to właśnie dachy czy raczej zaplanowany materiał pokryciowy określa wygląd oraz solidność dachu, a także takie kwestie jak poziom hałasu oraz temperatura na poddaszu.

Dlatego też warto wybrać surowiec wytrzymały na oddziaływanie warunków atmosferycznych, długowieczny oraz mrozoodporny. Takie wymogi spełnia przykładowo dachówka ceramiczna.