Gdzie najlepiej będą się sprawdzać drzwi przesuwne chowane w ścianę?

przez | 10 lutego 2022
Na rynku pojawiła się nowa alternatywa dla tradycyjnych skrzydeł drzwiowych. Jest to niezwykle interesujące rozwiązanie zwłaszcza dla takich osób, które mają niestety relatywnie niewielkie mieszkania.

Do systemów jezdnych drzwi zaliczają się dla przykładu drzwi chowane w ścianę.
Jest to niezwykle ciekawa opcja dla standardowych skrzydeł. Ich znaczna praktyczność tkwi tak samo jak w wypadku drzwi otwieranych w tradycyjny sposób, z kolei ogromną zaletą jest otrzymywana w taki sposób oszczędność miejsca. Takie skrzydła bowiem, zgodnie ze swą nazwą, są przesuwane i w momencie ich otworzenia, mogą chować się w ścianie – w specjalnie przygotowanej na to w konstrukcji kasecie. Dzięki temu nie potrzebujemy jakichkolwiek dodatkowych metrów w przestrzeni na rozwarte skrzydło drzwi.

Czy omawiany tekst jest według Ciebie ciekawy? Jeśli tak, to wejdź również na pomocne artykuły (https://www.artimbo.pl/ploty-lyon,g36.html), które będą nieprawdopodobnie potrzebne.

Dlatego też tego typu drzwi przesuwne chowane w ścianę są doskonałym wyjściem w wypadku stosunkowo małych lokali, gdzie istotny jest niemalże każdy metr kwadratowy przestrzeni. Miejsce, które w normalnej sytuacji jest zastrzeżone na otworzenie skrzydła drzwi typowych, w przypadku tych przesuwnych pozostaje wolne i może być użyte w jakikolwiek sposób.

Płyta OSB

Autor: dlritter
Źródło: http://www.sxc.hu
Tego typu system sprawdza się znakomicie także w miejscach tego typu jak garderoba czy też każdym innym wypadku, gdy chcielibyśmy dyskretnie oddzielić i zamknąć jakąkolwiek małą część pokoju, dla przykładu jadalnię czy kuchnię. Tego typu drzwi przesuwne chowane w ścianę to innowacyjne skrzydła, które są nietypowym oraz interesującym wyjściem aranżacyjnym. Na rynku funkcjonuje dużo spółek, które proponują kilkadziesiąt wersji takich drzwi, które można by zamówić z układem chowania drzwi w ścianie.

Na takie drzwi decydują się zwłaszcza te osoby, które posiadają stosunkowo niewielkie nieruchomości. Są w stanie w ten sposób zagospodarować dodatkowe centymetry, które później mogą zagospodarować w dowolny sposób.