Jakie rozróżniamy typy klimatyzatorów w wersji SPLIT i jakie idealne będą do pomieszczeń małych?

przez | 16 lutego 2022
Kiedy wybieramy klimatyzator typu SPLIT, do wyboru posiadamy klimatyzatory przysufitowo-podłogowe, ścienne, kanałowe i kasetonowe.
Wszystkie te typy klimatyzatorów możemy zainstalować w mieszkaniu. Najpopularniejsze klimatyzatory rodzaju SPLIT to klimatyzatory ścienne.

przestrzeń
listwy dekoracyjne

Autor: Marbet Decor
Źródło: Marbet Decor
Zazwyczaj montowane są na ścianie pod sufitem. Mają one zgrabną obudowę oraz małą moc, czyli są przeznaczone do małych pomieszczeń. Można by nabyć sprzęty z zainstalowanym lustrem lub w formie obrazu. Klimatyzatory przysufitowo-przypodłogowe są zbudowane w taki sposób, że mogą być montowane zarówno przy posadzce jak i pod sufitem. Jeżeli zainstalujemy tego typu klimatyzator w pozycji wertykalnej pod parapetem, w takiej sytuacji będzie zablokowany napływ gorącego powietrza z zewnątrz. Kiedy obrócimy klimatyzator do pozycji horyzontalnej, w takiej sytuacji uzyskamy klimatyzator podstropowy. Instalacja jego jest problematyczna, lecz należałoby pokonać tę trudność, gdyż tego typu schładzacz bardzo prawidłowo miesza powietrze chłodne z gorącym.
Klimatyzatory kasetonowe ułatwiają rozplanowanie racjonalne użytkowej powierzchni, ponieważ nie zajmują przestrzeni ani na ścianie ani na podłodze. Przeznaczone są zwłaszcza do pomieszczeń wyższych niż pomieszczenia typowe. W zależności od typu klimatyzatora ciepło rozpływa się równo w jednym, dwóch, trzech lub czterech kierunkach. Najlepsze klimatyzatory to te, w których powietrze wypływa w czterech kierunkach. W takiej sytuacji zimne miesza się równo z ciepłym i gdy trafia do nas, wówczas mamy już temperaturę wyrównaną.

Klimatyzatory kanałowe są wbudowywane w strop i dzięki temu widać w pomieszczeniu tylko kratki, jakimi powietrze wpływa do wnętrza.

Czy masz więcej pytań? Nie obawiaj się! My z pewnością cenimy wszelaką możliwość dyskusji. Zatem czekamy na oceny od Ciebie.

Nie jest widoczne całe urządzenie. Klimatyzatory kasetonowe przeznaczone są do montażu w sufitach podwieszanych. Są one niezauważalne w pokoju.