Jak dużo mogą kosztować przeróżne rodzaje podłóg?

przez | 13 lutego 2022
Kiedy nasz rodzinny dom jest niemalże przygotowany do tego, żeby w nim zamieszkać, brakuje jedynie jego wykończenia. Krótko ujmując jest to niejako wisienka na torcie w całym procesie budowy budynku.
Tego typu moment prac pochłonie nawet 35% początkowo zakładanego przez nas budżetu.

Powinniśmy pamiętać o tym, że ostateczny rezultat w znacznej mierze będzie zależeć od nas samych. Przykładowo wykańczanie domu to m.in. wykorzystanie odpowiedniej podłogi. Najmniej kosztownym rozwiązaniem okażą się podłogi do samodzielnego układania. Bardzo popularne są również panele. Ich minimalny koszt zakupu to ok. 15 zł/m2. Jeśli jednak zależy nam na dość wysokiej jakości, powinniśmy być przygotowani na wydatek w wysokości 30 zł/m2. Miłośnicy drewna mają możliwość również wybrać kupno parkietu przemysłowego. Cena tego typu rozwiązania może wynieść od 50 zł/m2. Do opłaty za samą robociznę za wykończanie domu musimy ponadto doliczyć koszt surowców. Przykładowo za dobre deski warstwowe należy zapłacić 7-30 zł/m2, natomiast za panele od 16 do 700 zł/m2.
wykańczanie domu

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
apartamentowce

Autor: Wings Development
Źródło: Wings Development
W przypadku paneli niezwykle wiele jest zależne od tego, czy są wyprodukowane z materiału drewnopodobnego, czy też z drzewa. Panele z drewna możemy kupić za przynajmniej 80 zł/m2.

Opublikowany tekst Ci się spodobał? To odwiedź serwis kabiny prysznicowe wroclaw, a znajdziesz większą ilość zbliżonych tematycznie informacji, które także będą fascynujące.

Płytki ceramiczne to już wydatek w wysokości od 30 do 150 zł/m2, z kolei płytki gresowe mogą kosztować od 20 do 130 zł/m2. Znacznie tańsza jest z kolei wykładzina podłogowa. Jej cena może wynieść 15-200 zł/m2. Wszystko jest zależne od tego, czy wybieramy wykładzinę rozciągliwą, czy dywanową. To właśnie na etapie wykańczania domu możliwe jest oszczędzanie. W wypadku budowy domu do stanu surowego trzeba pamiętać o tym, że cena idzie razem z jakością wykonania.

Nie można by zatem zamienić konstrukcji na mniej kosztowną. Są pewne wytyczne, do jakich należy się stosować. Z tego też powodu jeżeli Twój dom miałby kosztować 250 000 złotych, to tyle właśnie powinien kosztować.