Co wykonać, gdy przepali się żarówka w naszej lampie a my nie mamy pojęcia na jaką ją zmienić?

przez | 13 lutego 2022
Jeżeli ktokolwiek nie wie jak ma kupić żarówkę do lampy, którą posiada, to powinien zapoznać się z wariantami trzonków i gwintów, jakie posiadają dostępne na naszym rynku żarówki.
Kluczowy podział żarówek, to rozdział na żarówki zwykłe oraz żarówki energooszczędne, które posiadają zastąpić żarówki typowe.

gwinty

Autor: AWBUD
Źródło: AWBUD
Coraz częściej są spotykane również żarówki LEDowe. Żarówki zwykłe określa się również lampami żarowymi. Są one wyposażone w drut z wolframu, który posiada za obowiązek przewodzić prąd wytwarzający światło. Te żarówki dosyć mocno się nagrzewają a skutkuje to ich częstym przepalaniem się oraz dość krótką żywotnością. Żarówki energooszczędne wytwarzają o wiele więcej światła niż żarówki standardowe. Zapewniają przy tym mniejsze zużycie energii elektrycznej. Okres nagrzewania żarówek energooszczędnych jest dość znaczny i sprawia to, że wielokrotne ich włączanie i wyłączanie skraca trwałość tego typu żarówki. Żarówki LED oparte są na diodach elektroluminescencyjnych, które określane są inaczej diodami LED. Takie żarówki cechują się wysoką trwałością i dość niskim poborem energii elektrycznej. Charakteryzują się także większą wydajnością niż żarówki typowe.

Chcemy Cię namówić do następnej ciekawej witryny – kontynuuj poznawanie bez przeszkód, żeby mieć możliwość zapoznania się z nowymi artykułami na podany temat.

Bez względu na to na jaką żarówkę się zdecydujemy, należy wybrać gwinty do posiadanych przez nas lamp. Są one oznaczane głównie za pomocą lITery E.

plany

Autor: fihu
Źródło: http://www.flickr.com
Wzrost sławy gwintów halogenowych moglibyśmy zauważyć od około dekady. Ta nazwa potocznie jest wykorzystywana w stosunku do halogenowych żarówek, które mają specjalistyczne mocowanie. Nie mają one formy gwintu. Najczęściej napotyka się wśród nich mocowanie GU10. To mocowanie posiada coraz więcej żarówek halogenowych. Jeśli ktoś dokładnie nie wie, jak wybrać żarówkę do lampy, którą ma, to mógłby sprawdzić tę informację w instrukcji, która jest dołączona do urządzenia przez wytwórcę. W takiej instrukcji powinno się znaleźć oznaczenie mocy żarówki oraz jaki gwint ona powinna mieć.

W wypadku, gdy żarówka w naszej lampie przepali się, a my nie będziemy wiedzieć jaką żarówkę należy założyć, to moglibyśmy wziąć starą żarówkę do oświetleniowego sklepu oraz poprosić w tamtym miejscu o pomoc w wybraniu żarówki, która ma dobry gwint.