W jakich rejonach najlepiej sprawdzi się dachówka jako pokrycie dachu?

przez | 14 listopada 2022
Dzisiaj na dachach krajowych budynków moglibyśmy spotkać najczęściej dachówki ceramiczne oraz betonowe. Jest to jeden z najbardziej efektownych surowców na pokrycie dachu.
Wybór pokrycia dachu jest jedną z istotniejszych decyzji, którą powinniśmy podjąć, kiedy wznosimy dom.

Bardzo wiele jest zależne od kształtu dachu. Należy liczyć się z tym, że im dach będzie bardziej skomplikowany i rozwinięty, tym będzie on bardziej kosztowny. Bardziej kosztowny będzie zarówno jeśli chodzi o materiał, lecz także o robociznę. Wielopołaciowy dach jest również większym ryzykiem popełnienia pomyłek. Przy wyborze dachówki ceramicznej i cementowej, powinniśmy wziąć pod uwagę kolor, rozmiar, kształt dachu i lokalizację domu. Dachówka ceramiczna oraz cementowa są to pokrycia małoformatowe. Doskonale sprawdzi się na dachach ze znaczną liczbą załamań powierzchni. Zazwyczaj w projekcie ustalony jest jedynie typ pokrycia dachowego oraz jego odcień, więc wybierając model dachówki warto wybrać te o mniejszym formacie. Tego typu dachówka sprawia, że mniej trudne jest modelowanie krzywizny pokrycia dachowego i daje również swobodę obróbki.

działalność

Autor: richard olvera
Źródło: http://www.flickr.com
Z lokalnymi czynnikami wiążą się wielokrotnie wytyczne planów zagospodarowania przestrzennego albo czynniki zabudowy. Może się wydarzyć tak, że w danej okolicy narzucony jest typ pokrycia, a także narzucone jest nachylenie pokrycia dachowego. Sprawdzić należy w urzędzie jakiego rodzaju posiadamy możliwości oraz jaką mamy swobodę w tym zakresie. Zazwyczaj jest narzucony kolor dachu. Jest tak dlatego, żeby utrzymać porządek przestrzenny. Odcień pokrycia dachowego podyktować może również konserwator zabytków, jeżeli dany budynek jest pod jego ochroną.

Pragnę zaprosić Cię na moje www (http://domymax.pl/). To nowiutka witryna, która posiada masę ciekawych wpisów. Przyjemnie będzie również, jeżeli napiszesz opinię.

Z kształtem pokrycia dachowego jest związane również nachylenie połaci. Dla dachówek to nachylenie równa się około 30 stopni.

Przy takim nachyleniu zagwarantowana jest szczelność dachu. Z lokalnymi okolicznościami jest związana także kwestia opadów śniegu albo wiatru. Będą miały one wpływ na pokrycie. Dachówka sprawdzi się w rejonach, gdzie występuje zazwyczaj silny wiatr.