W jakich rejonach najlepiej sprawdzi się dachówka jako pokrycie dachu?

przez | 27 stycznia 2022
Dzisiaj na dachach krajowych budynków moglibyśmy spotkać najczęściej dachówki ceramiczne oraz betonowe. Jest to jeden z najbardziej efektownych surowców na pokrycie dachu.
Wybór pokrycia dachu jest jedną z istotniejszych decyzji, którą powinniśmy podjąć, kiedy wznosimy dom.

Bardzo wiele jest zależne od kształtu dachu. Należy liczyć się z tym, że im dach będzie bardziej skomplikowany i rozwinięty, tym będzie on bardziej kosztowny. Bardziej kosztowny będzie zarówno jeśli chodzi o materiał, lecz także o robociznę. Wielopołaciowy dach jest również większym ryzykiem popełnienia pomyłek. Przy wyborze dachówki ceramicznej i cementowej, powinniśmy wziąć pod uwagę kolor, rozmiar, kształt dachu i lokalizację domu. Dachówka ceramiczna oraz cementowa są to pokrycia małoformatowe. Doskonale sprawdzi się na dachach ze znaczną liczbą załamań powierzchni. Zazwyczaj w projekcie ustalony jest jedynie typ pokrycia dachowego oraz jego odcień, więc wybierając model dachówki warto wybrać te o mniejszym formacie. Tego typu dachówka sprawia, że mniej trudne jest modelowanie krzywizny pokrycia dachowego i daje również swobodę obróbki.
działalność

Autor: richard olvera
Źródło: http://www.flickr.com
Z lokalnymi czynnikami wiążą się wielokrotnie wytyczne planów zagospodarowania przestrzennego albo czynniki zabudowy. Może się wydarzyć tak, że w danej okolicy narzucony jest typ pokrycia, a także narzucone jest nachylenie pokrycia dachowego. Sprawdzić należy w urzędzie jakiego rodzaju posiadamy możliwości oraz jaką mamy swobodę w tym zakresie. Zazwyczaj jest narzucony kolor dachu. Jest tak dlatego, żeby utrzymać porządek przestrzenny. Odcień pokrycia dachowego podyktować może również konserwator zabytków, jeżeli dany budynek jest pod jego ochroną. Z kształtem pokrycia dachowego jest związane również nachylenie połaci. Dla dachówek to nachylenie równa się około 30 stopni.

Przy takim nachyleniu zagwarantowana jest szczelność dachu. Z lokalnymi okolicznościami jest związana także kwestia opadów śniegu albo wiatru.

Ten serwis www (http://www.officepoland.pl/biura-do-wynajecia/gdansk/strzyza/), który masz przed oczami, pokieruje Cię do wartościowych materiałów na przedstawiany temat – zobacz także inne artykuły zawierające nie mniej trzymające w napięciu posty.

Będą miały one wpływ na pokrycie. Dachówka sprawdzi się w rejonach, gdzie występuje zazwyczaj silny wiatr.