Które drzwi wejściowe wybrać?

przez | 13 maja 2022
Które wewnętrzne drzwi nabyć? Na który odcień postawić? W jaki sposób odpowiednio dopasować je do pomieszczenia?
Okazuje się, że możliwości jest bezmiar.

zabezpieczenie
Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com
drzwi chowane w ścianę

Autor: http://kingspanenviro.pl/
Źródło: http://kingspanenviro.pl/
Wytwórcy bez ustanku oferują nowe rozwiązania, ażeby zaspokoić nasze potrzeby.

Masz uczucie, że podobne teksty rozjaśniają Ci dokładniej tę sprawę? Jeżeli tak uważasz, zobacz w tekście (http://www.centrumhigieny.pl/pl/c/NAPRAWA-REKAWIC-METALOWYCH/115) inny tego typu punkt widzenia.

To, na jaki typ drzwi się zdecydujemy, będzie zależeć w głównej mierze od zastosowań wnętrza, w którym mają się znajdować. Strefa dzienna przeznaczona na codzienny pobyt mieszkańców może być zupełnie otwarta. Gdy jednak nam zależy na symbolicznym zaakcentowaniu granic pomieszczeń (jadalni, salonu, biblioteki), należy się zdecydować na przeszklone drzwi, jakie będą przepuszczały światło słoneczne. Jeżeli z kolei wybieramy drzwi wewnętrzne do wnętrz, w których wymagamy dyskrecji (głównie do sypialni, łazienki) – lepiej zakupić drzwi pełne, o należytej izolacyjności akustycznej.

Najważniejsza reguła jest taka, iż wewnętrzne skrzydła muszą dopasowane być do miejsca, w jakim będą zamontowane. Ponieważ w mieszkaniu mamy drzwi o przeróżnych funkcjach, nie muszą one być jednakowe. Istotne, aby skrzydła bezpośrednio sąsiadujące z sobą były stylistycznie jednorodne. Drzwi chowane w ścianę niewątpliwie są przebojem ostatnich lat. Gdy drzwi pokryjemy takim samym tworzywem, jaki użyty został do wykończenia ściany dookoła, drzwi staną się niemalże niezauważalne. A co najważniejsze – może być to jakikolwiek materiał.

Aby można było ów plan uskutecznić, konieczne będą również takie wykończeniowe fragmenty jak zawiasy oraz uszczelki, które można skryć w konstrukcji. Framuga jest bardzo wąska a także zainstalowana w ścianie tak, iż jej nie widać bądź widać tylko jej kraniec.