W jaki sposób podnieść funkcjonalność przegród z pasków PCV?

przez | 21 sierpnia 2022
Kurtyny paskowe ułatwiają ograniczanie przewiewów jak też utraty ciepła. Najczęściej wykorzystywane są przy wjazdowych bramach, gdzie pełnią funkcje tzw. bram kurtynowych.
Typowa kurtyna złożona jest z pasków PCV, które przymocowane są do ściany za pomocą zawiesi.

produkt

Autor: Björn S…
Źródło: http://www.flickr.com
W trakcie przechodzenia przez tą sprężystą przegrodę starczy rozchylić tasiemki i przespacerować pomiędzy nimi. Owo proste rozwiązanie sprawia, iż nawet jeśli przez bramę odbywa się ruch, jest ona przesłonięta. Opisane rozwiązanie wymaga jednak, by w trakcie przejeżdżania poprzez kurtynę, zwolnić. Na dodatek paski PCV będą mieć bezpośredni kontakt z transportowanym ładunkiem. W miejscach, w których czasowo występuje znaczne natężenie ruchu a także jest wymagana płynność przejazdów, może stanowić to istotną przeszkodę.
Rozwiązaniem owego problemu może być kurtyna paskowa na przesuwnym systemie. Jej podstawowe fragmenty to system przesuwny oraz zamocowane na nim pasma z PCV. Możliwe będą przeróżne konfiguracje pasków i systemów. Zależnie od wielkości otworu wykorzystuje się kurtyny wieloczęściowe bądź jednoczęściowe. Kurtyny tego typu znajdują użycie m.in w przemyśle spożywczym. Mogą mieć bezpośredni kontakt z pokarmem. Są wytrzymałe na oddziaływanie środków chemicznych, więc mogą być po wielokroć myte. Użycie przesuwnego systemu podnosi z pewnością podniesie wygodę użytkowania. Kiedy zajdzie potrzeba częstego przechodzenia przez drzwi kurtyna będzie przesuwana w bok.

Zasłonięcie ładowni czterokołowca typu chłodnia, pozwoli obniżyć utratę zimnego powietrza.

Udało nam się zwabić Twoją myśl tym interesującym opisem? Świetnie. Zatem namawiamy – kliknij w link instalacje grzewcze szczecin i przejdź do nowej witryny po detale.

Na dodatek stanowi barierę dla owadów. Możliwość przemieszczana przegrody ułatwia też załadunek oraz rozładunek przedmiotów o dużych rozmiarach.