Do czego mogą służyć wciągniki? W jakich branżach są najczęściej stosowane? Co dobrze o nich wiedzieć?

przez | 9 lipca 2021
Wciągarki łańcuchowe i wciągniki to zaawansowane sprzęty, które stanowią standardowe wyposażenie dodatkowe sprzętów dźwignicowych, czyli suwnic, żurawi albo bramek warsztatowych. Służą one przede wszystkim do podnoszenia i opuszczania ciężkich rzeczy z możliwością ich transportowania, także w poziomie, jak i w niektórych sytuacjach, przy użycia urządzenia dźwignicowego. Wciągarki jak i wciągniki łańcuchowe to sprzęty bardzo praktyczne oraz niezbędne jeśli chodzi o prace przemysłowe, takiego typu jak budownictwo albo utrzymanie ruchu drogowego, są wręcz nie do zastąpienia także przy różnego rodzaju pracach przeładunkowych.

budow

Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com
Wciągarka, której podstawę części nośnej stanowi rama, porusza się po górnych częściach urządzenia dźwignicowego, przykładowo suwnicy. Tego typu wciągnik podwieszany jest pod urządzeniem dźwignicowym, jak ma się poruszać w linii poziomej, to niezbędne jest połączenie go z wózkiem jezdnym, jaki porusza się wewnątrz ramy. https://www.metfix.com.pl/oferta/liny-lancuchy-nierdzewne/lancuchy-nierdzewne/iejscawiania konkretnych rzeczy. Nie musimy nawet podkreślać, że dzięki temu praca jest bardziej efektywna, szczególnie, iż elementy wciągarki są bardzo trwałe, przykładowo łańcuchy stalowe.

Wciągniki łańcuchowe i wciągarki umożliwiają na podniesienie ciężaru, jaki ma nawet dwieście kilogramów. Pierwszy, jak również drugi typ urządzeń może z łatwością pracować w trudnym otoczeniu, czyli niskiej temperaturze oraz wysokiej wilgotności. Wciągarki są bardzo często wykorzystywane w przeróżnych dziedzinach. (Zobacz ofertę na liny nierdzewne) Różnorodność konstrukcji zezwala na prawZobacz ofertę na liny nierdzewneycie tych urządzeń tak naprawdę w każdej sytuacji. Te bardziej nowoczesne i niezawodne ich rodzaje mają bardzo ciekawe zabezpieczenia przed przeciągnięciem, jakie zatrzymują pracę.

To jest niesamowicie istotne, tym bardziej w sytuacji, gdy praca tego sprzętu zagraża życiu lub zdrowiu, a taka blokada nie doprowadza do ewentualnego złego finału. Wciągarki spalinowe lub elektryczne posiadają silnik, który bez problemu może pracować w dwóch kierunkach. Wciągarki używa się we wszystkich działach przemysłu, ale najczęściej znajdują zastosowanie w stoczniach, sektorze energetycznym czy kolejnictwie. Najlepsze modele posiadają najbardziej niezawodne elementy, takiego rodzaju jak trwałe łańcuchy czy liny stalowe.