W jaki sposób dobrać idealny do pokoju żyrandol?

przez | 18 lutego 2022
Jednym z istotnych elementów wyglądu pomieszczenia jest żyrandol. Jeśli mamy dokładną wizję całego pomieszczenia, jego wybór jest dziecinnie prosty. Jednak w większości przypadków, wcale nie wiemy tak dokładnie, ku którym rozwiązaniom w zakresie oświetlenia się skłaniamy.

umywalka

Autor: Atlantic Polska
Źródło: Atlantic Polska
Czy istnieją generalne zasady przy wyborze żyrandola? Istnieją.

Jeśli znalezienie uzupełniających informacji na omawiany temat jest dla Ciebie niesamowicie istotne, to żeby je uzyskać prześledź witrynę, na jakiej je na pewno zobaczysz.

Obecnie, gdy nasze domostwa są urządzane coraz bardziej eklektycznie, przekraczanie zasad nie jest aż tak zaskakujące, jak kilka lat temu. Jednak większość ludzi intuicyjnie trzyma się zasad, dzięki czemu ich pokoje mają rzeczywiście piękny i spójny wygląd.

Przede wszystkim, żyrandole powinien być dopasowany stylistycznie do przestrzeni. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się rzecz jasna żyrandole o nowoczesnym wyglądzie. To oznacza, że wnętrze urządzone ze skandynawskim umiarem, może nie pasować do ciężkich, żelaznych lamp. Podobna zasada dotyczy wielkich salonów, przytulnych sypialni, wytwornych sal koncertowych – zawsze powinno się dobierać żyrandol do stylu wnętrza.
sypialni

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Wielkość lampy zależy od wielkości pomieszczenia. Choć znane są sposoby na obliczenie idealnej powierzchni żyrandola, coraz częściej odchodzi się od stosowania się do tak restrykcyjnych wytycznych na rzecz innego oświetlenia, które nadaje się do różnych rzeczy, np. oglądania filmów, czytania albo oświetlania szafek, przy których przygotowuje się jedzenie. Warto też pamiętać o generalnej zasadzie, która mówi, że im większe wnętrze, tym większe muszą być elementy oświetlające. Nie wynika to jedynie ze względów estetycznych. Za małe żyrandole nie doświetlą całego pomieszczenia.
Do różnych typów pokoi znajdziemy różne żyrandole.

To, co nada się do kuchni, może nie pasować do pokoiku dziecięcego, dlatego sklepy z oświetleniem tworzą zwykle działy z lampami do poszczególnych przestrzeni. To niewątpliwie pomaga w nabyciu perfekcyjnego żyrandola do swojego domu.