Chryzantema jako odmiana wyglądu jesiennych rabat, także w ogrodzie

przez | 3 sierpnia 2022
Chryzantemy przynależą do ślicznych i niezwykle różnych kwiatów. W dużej części są uprawiane przez fachowców w szklarniach. Taką formą hodowli cechują się najpiękniejsze gatunki tych roślin. Uprawa chryzantemy nie powinna przysporzyć trudności. Warto się skusić na owe kwiaty, bowiem większość z nich rozkwita późną jesienią. Będą stanowić przyciągające barwne akcenty w ogrodzie. Dzięki rozmaitości i ekspresyjności z pewnością zmienią oblicze jesiennych rabat.

Chryzantemy doniczkowe

Autor: Verity Cridland
Źródło: http://www.flickr.com
Chryzantemy zazwyczaj łączone są z Dniem Zmarłych. Mają one sporo odmian z których część można uprawiać w szklarniach, a część w ogrodach. Do hodowli w ogrodach bardzo dobrze nada się złocień ogrodowy należący do grupy roślin rabatowych. Chryzantema ogrodowa woli ziemie żyzne. Ciężkie gleby zwiększają możliwość zmarznięcia rośliny. Najodpowiedniejsze stanowisko winno być dobrze nasłonecznione. W okresie wzrostu nastręczają metodycznego nawożenia, do dwóch razy w miesiącu. Najlepiej używać nawóz w formie płynnego roztworu.

Żeby ich kwitnienie było obfitsze, powinno się na początku lata uszczykiwać czubki. Ów zabieg zagwarantuje silniejsze rozkrzewienie, a w konsekwencji większą ilość uformowanych kwiatów. Chryzantema ogrodow http://www.chryzantemy.pl/e – . Sprawdzi się zarówno na rabatach, w grupach, albo też na kamienistych aranżacjach. Co parę lat należy kwiaty przenosić w nowe punkty i przeprowadzić rozdzielanie. Po wydobyciu rośliny rozdzielamy ją ostrym narzędziem na części. W razie potrzeby zanadto długie i rozrośnięte korzenie jest możliwość trochę skrócić.

chryzantem

Autor: kangxi504
Źródło: http://www.flickr.com
Przy rozmnażaniu poprzez flance powinno się mieć na uwadze, że pobieramy je z wierzchołków rośliny. Podkład do sadzonkowania może zostać skonstruowane z torfu. Rozsady trochę zanurzone w podłożu ukorzenią się w przeciągu paru tygodni. Najlepiej rozmnażać je pod nakryciami w inspekcie. W cieplejszych warunkach przy dostatecznym zraszaniu ukorzeniają się w ciągu kilku tygodni. Chryzantema ogrodowa wymaga również właściwych oprysków w razie pojawienia się chorób. Aby chryzantemy bajecznie i długo rozkwitały należy zapewnić im perfekcyjne warunki rozwoju.