W jaki sposób pięknie upiększyć kuchenne okna?

przez | 19 czerwca 2022
Jednym z najważniejszych pomieszczeń w jakimkolwiek domu jest kuchnia. To w niej spędzamy sporą część dnia oraz szykujemy lub jedynie spożywamy posiłki.
Z tego też powodu niezwykle ważny jest jej elegancki i funkcjonalny Wystrój.

Jego dopełnieniem może być eleganckie oraz praktyczne okno. Najważniejszym kłopotem w jego ozdabianiu jest umiejscowienie otworów okiennych, ponieważ bardzo często mieści się ono bardzo blisko blatu roboczego albo zlewozmywaka.

Czy prezentowany artykuł jest według Ciebie fascynujący? Jeżeli tak sądzisz, to kliknij także na oryginalny serwis, który posiada równie cenne dane.

W związku z tym bardzo ważna jest praktyczność tego typu ozdób. Znakomitym wyjściem mogą być lambrekiny, czyli zwięzłe firanki, jakie nie zajmują zbyt dużo wolnego miejsca. W delikatny sposób mogłyby jednak dekorować okno. Niezwykle ważny jest nie tylko wystrój okna, ale także jego otoczenia.

oświetlenie ogrodu

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególnie istotne w wypadku mniejszych powierzchni jest niezwykle zręczne użycie dostępnego wolnego miejsca. Doskonałym wyjściem jest tego typu zagospodarowanie parapetu, aby można było stawiać dla przykładu doniczki z posadzonymi tam świeżymi ziołami. Tego typu aranżacja razem z będącymi w pobliżu pięknymi firankami z pewnością będzie zwracać spojrzenia nie tylko na to, co znajduje się za firanką, ale zwłaszcza na unikalny oraz piękny wystrój. Lambrekiny mogą być w formie waflowej, firanowej lub z haftem. To niezwykle praktyczna a równocześnie również urocza dekoracja kuchni. Tego typu lambrekiny moglibyśmy wieszać na 2 sposoby.

Możemy je przyczepić na karniszu albo na pręciku do zazdrostek mocując do znajdującej się na górze ramy okna. Sposobów na ozdabianie okna jest wiele, czasem wystarczy mała inspiracja, np. jakimś znalezionym w internecie zdjęciem.