Jaką nagrzewnicę powietrza wyselekcjonować?

przez | 11 lutego 2022
Zastanawiając się nad doborem właściwej nagrzewnicy trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: gazowa, elektryczna czy może olejowa?
Każdy z wyszczególnionych rodzajów ma swe zalety oraz minusy.

nagrzewnica

Źródło: pixabay
Nagrzewnica na prąd przeznaczona jest do nagrzewania niedużych wnętrz takich jak przykładowo: kram, nieduży obiekt handlowy, niewielka budka.

Ten tekst jest nieprawdopodobnie ciekawy, czyż nie? Jeżeli również Twoje zdanie jest zbliżone, to niewątpliwie pomocne materiały (http://www.poltrading.com.pl/) będą dla Ciebie potrzebne.

Charakteryzuje je stosunkowo niewysoka wydajność przy większym poborze energii. Nagrzewnica na prąd jest doskonała, jeśli zamyślasz ogrzewać pomieszczenia 2x2m. Nie znaczy to jednakże, że elektryczną nagrzewnicą nie można ogrzewać dużych nawierzchni, choć powinieneś się wtedy przygotować na duży rachunek za prąd.

Gazowe nagrzewnice natomiast, stanowią swoisty kompromis pomiędzy jakością a ceną. Zarówno nagrzewnice, jak też paliwo są stosunkowo tanie. Nagrzewnice tego rodzaju są zupełnie niezależne, możemy pracować nimi w dowolnie wybranym miejscu, bowiem nie będą wymagać podłączania do gniazdka. Wykorzystuje się je przeważnie do grzania pomieszczeń o wielkiej powierzchni. Walorem tego rodzaju przyrządów jest również regulowana moc termiczna, łatwość obsługi. Nagrzewnica na gaz w okresie wypalania emituje pokaźną ilość wody, dlatego bez właściwej wentylacji może nastąpić rozwój grzybów. Nagrzewnice olejowe przeznaczone są do nagrzewania średnich a także większych pomieszczeń, cechuje je duża wydajność oraz największy komfort użytkowania.

Tutaj jednak rodzi się wątpliwość – urządzenie z odprowadzeniem spalin czy może bez odprowadzania? Nagrzewnice na olej mające odprowadzenie spalin zalecane są zwykle do nagrzewania wielkich wnętrz, w których przebywają ludzie – magazynów, budynków mieszkalnych, itd.