Popularne obecnie stały się projekty budynków z płaskimi dachami — jednakże potrzebują one specyficznego montażu, żeby mogły spełniać swą rolę

przez | 8 lipca 2022
Kiedyś budowano jedynie spadziste dachy, gdyż to było najlepsze rozwiązanie. Nie trzeba było martwić się o lód zimą. Teraz zmieniała się moda oraz technologia.

malowidło - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Klient w dzisiejszych czasach jest w stanie wymarzyć sobie projekt domu i projektanci zrobią wszystko, żeby sprostać jego wymaganiom. Budowlańcy mają teraz duże pole do popisu, ponieważ technologia w tym sektorze przemysłu niezwykle się rozwinęła. Bez problemu możemy zażyczyć sobie mieć płaski dach (Sprawdź styropapa montaż od styro-papa) na domku. By otrzymać zamierzony efekt, ekipa budowlana na pewno zamontuje kliny styropianowe. Będą one również wysoce użyteczne przy robieniu tarasu. Kliny tego rodzaju mają szerokie zastosowanie. Na dachach ich kluczowym zadaniem będzie termoizolacja i odprowadzanie wody. Mają również chronić przede wszystkim kominy przed zbieraniem się wokół nich wody. Są takie kliny, które już podczas produkcji pokrywa się papą. Nie trzeba wtedy na dachu kłaść oddzielnie obu materiałów. Jednak do ich przytwierdzenia i tak będziemy musieli użyć specjalnego kleju bitumicznego. Grubość klinów najczęściej zależy od tego, czy mamy w planach tylko uzyskać spad dla deszczówki, czy również wyizolować. Z reguły wyróżnia się dwa typy klinów: 5 × 5 cm oraz 10 × 10 cm.

Rzecz jasna wszelkie inne zamówienia również są wykonywane, jeżeli takie będzie życzenie klienta. Trzeba jedynie pamiętać, że wtedy będziemy musieli więcej zapłacić. Jednak cóż znaczy kilka złotych więcej, przy projektowaniu domu ze snów.