Jakie występują cztery rodzaje drabin oraz jakie mają plusy i minusy?

przez | 7 czerwca 2022
Dostępna na rynku oferta odnośnie niemalże wszystkich przedmiotów jest tak obszerna, że nawet jeżeli będziemy chcieli nabyć tylko (przykładowo) drabinę, to również możemy spędzić w sklepie sporo czasu, porównując poszczególne produkty.
Większość osób używa drabiny wyłącznie sporadycznie, jednak kiedy byłaby już niezbędna, to bez niej zwyczajnie nie można przeprowadzić podstawowych prac.

Pamiętają o tym szczególnie właściciele domów jednorodzinnych, ponieważ stosują drabiny w celu mycia rynien lub wysoko umieszczonych otworów okiennych. Takie narzędzia mogą mieć różne Rozmiary i mogą być wykonane z różnych surowców.

Spodobał Ci się ten post? Jeśli tak, to niewątpliwie ucieszy Cię wiadomość, że podobny artykuł jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz tekst na portalu.

Najbardziej popularne są drabiny wyprodukowane z aluminium, przy czym w sprzedaży są również drabiny drewniane, stalowe oraz z włókna szklanego. Wszystkie wspomniane surowce posiadają swoje wady i zalety. Te drewniane są stosunkowo tanie oraz wykorzystywane głównie do czynności wiążących się z robotami malarskimi i elektrycznymi. W takiej sytuacji drabina metalowa byłaby bardzo niewskazana.

porady

Autor: CAD Projekt K&A
Źródło: CAD Projekt K&A
murowanie

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.
Korzystnym rozwiązaniem są drabiny aluminiowe, są one dość tanie, lekkie i łatwe w utrzymywaniu w czystości. Stal jest obecnie sporadycznie wykorzystywana do produkcji drabin. Używa się jej przeważnie przy produkowaniu drabin wysokich, ponieważ muszą być one bardzo wytrzymałe. W ich przypadku trzeba bardzo dbać o powierzchnię, ponieważ jest ona bardzo narażona na korozję. Najskuteczniejszym wyjściem są drabiny z włókna szklanego.

Są one bardzo lekkie a jednocześnie niezwykle odporne na funkcjonowanie kwasów czy też energii elektrycznej. Ich najbardziej istotną wadą jest ich koszt, ale za wysoką jakość trzeba płacić.