Jakie są najważniejsze zalety desek kompozytowych oraz gdzie mogą być one stosowane?

przez | 11 lutego 2022
Materiał, który ma posłużyć do pokrycia tarasu, musi być wyjątkowo odporny i trwały, gdyż będzie wystawiony na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Wanna

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Woda, zmienna temperatura oraz światło słoneczne mają duży wpływ na trwałość różnych surowców konstrukcyjnych.
Dom modułowy

Autor: Tektum
Źródło: Tektum
Jeśli zastosowanym surowcem byłoby drewno, to jeżeli nie będzie stosownie konserwowane, będzie podlegać także oddziaływaniu pleśni, grzybów czy różnego rodzaj insektów. Dobrym przepisem na piękny wykonany z drewna taras taras kompozytowy wrocław będzie wykorzystanie odpowiednio odpornego gatunku drzewa, który potem trzeba właściwie konserwować. Za odpowiedni materiał na pokrycie tarasów uznane są deski kompozytowe, które są złożone w 60% ze składnika naturalnego oraz w 30% z kompozytu. Posiadają również różne dodatki, np. pigmenty, preparaty wzmacniające wytrzymałość na oddziaływanie promieni słonecznych i UV, stabilizatory, antyutleniacze. Dzięki zastosowaniu takich kombinacji stworzono materiał, który posiada liczne zalety.
Jest bardzo wytrzymały oraz trwały pod względem naprężeń i obciążeń. Te cechy zapewnia dodatek polimeru. Ze względu na skład, taka deska kompozytowa jest odporna na odbarwienia, a na skutek relatywnie znacznej ilości biokomponentów, taki surowiec możemy obrabiać za pomocą nieskomplikowanych narzędzi. Największą zaletą takiego surowca jak tarasowa deska kompozytowa jest wygoda użytkowania, gdyż czyszczenie jest wykonywane przy wykorzystaniu myjki ciśnieniowej.

Niepotrzebna jest odpowiednia konserwacja czy też malowanie lub odmiennego rodzaju czynności pielęgnacyjne. Jest on bezpieczny także wówczas, gdy jest pokryty wodą. Polimery zmniejszają ryzyko pośliźnięcia się na tego typu powierzchni.