Co ile czasu powinno się oczyszczać filtr w klimatyzatorze?

przez | 16 lutego 2022
W okresie letnim jest czasami tak upalnie, że trudno jest wytrzymać. Dlatego niektórzy ludzie kupują różnorodnego typu przyrządy, które mają uprzyjemnić spędzanie czasu w nagrzanym pokoju.

oczy

Autor: Thermaflex
Źródło: Thermaflex
Do takich zaliczają się m.in. klimatyzatory.
Drzwi wenwętrzne

Autor: austinpaulwhite
Może się zdawać, że czyszczenie klimatyzatorów jest skomplikowane, jednak nie jest to prawdą. Naturalnie wymaga to dużej ilości czasu i cierpliwości. Jeśli nam jej brakuje, zdecydowanie lepszym pomysłem byłoby zlecić tę czynność dobremu serwisowi. Jeśli jednak zechcemy zająć się tym sami, potrzebowalibyśmy do tego jedynie miękkiej szmatki, delikatnego środka czyszczącego, odkurzacza, szczotki z miękkim włosiem oraz nowego filtra. Aby oczyścić klimatyzator, trzeba rozpocząć od wyjęcia kratki wlotu oraz wylotu powietrza.

Jeśli masz ochotę poznać dokładniej dane na publikowany temat, to sprawdź tutaj przydatne materiały (https://officepoland.pl/biura-do-wynajecia/lodz/polesie/), posiadające dodatkowe newsy.

Kratkę należy wyciągnąć i przemyć. Możesz to zrobić przy pomocy wilgotnej gąbki oraz mydła w płynie.

Potem trzeba odczekać 15 minut oraz wyjąć filtr i spłukać letnią wodą. Jeżeli filtr wciąż okaże się brudny, można go zawsze przemyć wodą z mydłem przy pomocy szczoteczki. Następnie trzeba odłożyć filtr do wyschnięcia, jednak nie można wkładać go wprost na słońcu. Osadzony na filtrze brud, można usunąć także odkurzaczem. Jeżeli mamy filtr węglowy, należy oczyszczać go przynajmniej raz na dwa tygodnie. Należy go zamienić na nowy raz w roku. Pochłaniacz zapachów musimy czyścić podobnie jak filtr powietrza. Trzeba ściągnąć rurkę odprowadzającą wodę, a potem upewnić się, czy osadziły się tam glony.

Jeśli tak się wydarzyło, należy zmieszać wybielacz z wodą w proporcjach 1 do 16. Bardzo istotne jest to, aby nie bagatelizować czynności konserwacyjnych, gdyż ich zaniechanie mogłoby grozić wielkim ryzykiem.