Sprawdzone metody na zaprowadzenie porządku w domku

przez | 15 lutego 2022
Wiosną albo latem należy wykonać generalne porządki w domu. By przeprowadzić je prędko oraz skutecznie, trzeba poznać właściwą kolejność przeprowadzania zadań.

dokument

Autor: U.S. Geological Survey
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu zaoszczędzimy czas oraz energię, a także unikniesz niebezpieczeństwa większego chaosu, aniżeli był przedtem. Porządkowanie domku rozpocznij od określenia spisu prac. Później uporządkuj kobierce, okna rolety zewnętrzne producent oraz żyrandole. Przejdź do robienia porządków w szafach, zaś na koniec umyj podłogi. O ile Twoje okna umiejscowione są wysoko – użyj drabiny.
drabiny

Autor: wolfgang.mller54
Źródło: http://www.flickr.com
budowa - płótno

Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku skonstruuj listę tego, co potrzebujesz wykonać. Być może zależy ci tylko na uprzątnięciu szafy, zaś pranie kobierców będzie zbędne? Kiedy nie masz dosyć czasu na generalne porządki, podziel sobie zadania na parę dni. Nim przystąpisz do dowolnych zadań, zajmij się kobiercami. Gruntownie wytrzep, a jeśli potrzeba – także upierz. Do tego celu użyj szczotki jak też gorącej wody z dodatkiem odrobiny octu. Wyschnięte kobierce zwiń w rulon po czym wynieś na dwór. Nie będą ci przeszkadzały w dalszych czynnościach, unikniesz także ich większego zabrudzenia. Następnie weź długą, czyściutką szczotkę do posadzek. Gruntownie omieć stropy jak też ściany. W ten sposób pozbędziesz się kurzu i drobnych pyłów. Zdemontuj wszelkie lampy. Przetrzyj je szmatką z tak zwanej mikrofibry, jaką namoczysz w wodzie. Rynsztunek zostaw do obeschnięcia, wytrzyj smugi, po czym zainstaluj powtórnie. Umyte żyrandole będą dawały czyste światło. Później przejdź do czyszczenia wnęk okiennych.

Upierz zasłony, omieć ramy okien. Przyszykuj ciepłą wodę z dodatkiem kilku łyżeczek octu po czym umyj nią szyby. Do owego celu użyj ściereczek z mikrofibry i niepotrzebnych gazet, jakie zlikwidują wszelkie smugi.