Kiedy wzrastają zdolności przewodzenia prądu przez półprzewodniki?

przez | 11 lutego 2022
Większość osób uważa, że znakomicie rozumie, czym w praktyce są metale. W praktyce jednak metalami można określić dużą część pierwiastków, z jakich jedynie cząstka pasuje do stereotypu twardego oraz ciężkiego surowca.
Naturalnie metale charakteryzują się tym, że mogą przewodzić energię elektryczna oraz mają stosunkowo dużą temperaturę topnienia.

Ich kolejną cechą jest to, że mogą korodować, przy czym czas takiego procesu jest naturalnie różny w wypadku różnych pierwiastków. Niektóre z nich korodują tak prędko, że jest to dosłownie niezauważalne w normalnych warunkach. Ogromną zaletą dużej grupy metali jest to, że można im nadać praktycznie jakikolwiek kształt. W temperaturze pokojowej niemalże każdy metal występuje w stanie stałym, jedynym wyjątkiem jest oczywiście rtęć. Jedynie 23 pierwiastki (z obecnie znajomej ilości 111) nie jest metalami. Pierwiastki te, przez wzgląd na ich gęstość, dzieli się na ciężkie oraz lekkie. Ze względu na umieszczenie w układzie okresowym, metale można by także rozdzielić na przejściowe oraz metale grup głównych.

wycena majątku

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
Składniki lekkie, m.in. german czy też krzem mogą przewodzić prąd fotowoltaika zachodniopomorskie elektryczny znacznie słabiej niż metale, jednak zdecydowanie lepiej niż niemetale. W chemii mają one nazwę półmetali, zatem półprzewodników. Zdolności przewodzenia energii elektrycznej półprzewodników rosną razem z ich temperaturą. Zupełnie przeciwnie jest wtedy, kiedy pierwiastki są zanieczyszczone przez atomy innego typu pierwiastka. Funkcjonuje również kontrolowany proces zanieczyszczania pod nazwą domieszkowanie. W przeciwieństwie do metali nieszlachetnych te szlachetne, zatem m.in.

złoto, srebro, czy platyna w normalnych uwarunkowaniach nie wchodzą w reakcję z tlenem. Jedynie tytan czy też beryl, jako metale wytrzymałe na różnego typu warunki meteorologiczne, są wykorzystywane na budowach.