Czy warto zdecydować się na kominek w domu?

przez | 7 czerwca 2022
Pogarszająca się ciągle jakość powietrza spowodowała, że coraz częściej mówi się o obostrzeniu regulacji dotyczących niskiej emisji, a więc zanieczyszczeniach od samochodowych spalin jak też procesu wypalania niewłaściwych opałów.

dom - portret

Autor: MEDIA WNET
Źródło: http://www.flickr.com

Czy wedle tychże zapisów możemy bezpiecznie korzystać z kominków, które ostatnio cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością? Podług najnowszych regulacji korzystanie z kominków nie jest zakazane. Niemniej jednak osoby, które mają tego rodzaju urządzenie grzewcze we własnym domku czy też przewidują jego kupno, przestrzegać powinny paru zasad. Pieców jak też kominków opalanych drewnem tyczą się standardy międzynarodowe. Wyznaczają one wymagania materiałowe, a również metody konstrukcji oraz testowania kominkowych wkładów. Montaż kominka powinniśmy zostawić ekspertom, którzy szczegółowo wiedzą jak zastosować sznur kominowy.
Nowe rozporządzenia mówią też o wilgoci drewna, którego możemy używać w kominkach. Takie drewno powinno być dobrze wysuszone.

Gdy przekonasz się, że użyteczne okazałyby się uzupełniające informacje na opisywany temat, to kliknij ten link oraz przeczytaj również inne wiadomości (http://www.installgroup.pl/furtki-ogrodzeniowe).

Wilgotność drewna nie powinna przewyższać 20%. Wśród najlepszych odmian trzeba przytoczyć dąb czy też jesion. Warto też mieć na uwadze, że ażeby uniknąć dymu, drewno warto rozpalać strategią „od góry”. Rozporządzenia, o których mowa, na celu mają polepszenie stanu polskiego powietrza jak też walkę z zalewającym państwo smogiem.

Wedle ich zapisów Wybór najnowocześniejszych pieców które spełniają wygórowane normy umożliwi nam radowanie się ciepełkiem a także niepowtarzalnym klimatem, który zapewniają kominki, a zarazem z pewnością nie wpływa na pogorszenie się powietrza, którym wszyscy oddychamy.