Co powinniśmy kupić, aby rozpocząć przygodę z decoupage?

przez | 31 października 2022
Aktualnie, kiedy w marketach możemy nabyć za stosunkowo małe pieniądze chyba już wszystko, na szczęście powraca moda na samodzielne dekorowanie różnego typu rzeczy, które albo się już zestarzały, albo po prostu już nam spowszedniały.
Metoda ta nadeszła z Francji i opiera się na ozdabianiu odpowiednio przygotowanej płaszczyzny przy pomocy różnych wzorów z cienkich pasków papieru.

turkusowe dekoracje do domu

Autor: decoratrice mariage festidomi
Źródło: http://www.flickr.com
Czyszczenie rolet

Autor: VERTEX S.A.
Źródło: VERTEX S.A.
Najczęściej stosuje się do tego celu typowe chusteczki. Dzięki zastosowaniu metody decoupage można ozdabiać produkty, jakie są wykonane z takich surowców jak ceramika, plastik czy nawet metal. Na samym początku przygody z tą techniką, nie warto byłoby kupować wielu akcesoriów. O wiele lepiej byłoby kupić poniekąd w ramach próby tylko kilka podstawowych rzeczy. To będzie wystarczające, aby przekonać się, czy wyniki pracy będą dla nas zadowalające. Należy pamiętać, że decoupage należy traktować jako hobby, coś co powinno sprawić nam przyjemność, a rezultat końcowy dawać zadowolenie i cieszyć oczy.
Na początku warto zaopatrzyć się w jakiś przedmiot, który będziemy dekorować. Mógłby być to kawałek surowego drewna, gdyż łatwo byłoby je przygotować do pomalowania czy też przyklejania na nie kawałków papieru. W sprzedaży dostępne są pudełeczka, zawieszki czy też deski do krojenia albo zakładki, które przygotowane są akurat do upiększania za pomocą tej techniki. Naturalnie alternatywnie możemy wykorzystywać przedmioty, które już mamy w swym domu.

Poza tym musimy przygotować przeróżne posiadające interesujące wzory chusteczki, lakier do drewna oraz klej do decoupage. Przydatne mogłyby się także okazać jasne akrylowe farby oraz płaskie pędzelki ze sztucznym włosiem.