Znakomity sposób na uszczelnienie kotłów czy kominków

przez | 19 czerwca 2022
Materiały termoizolacyjne można by wykorzystywać w wielu Urządzeniach. Przykładowo brak albo niepoprawne wykonanie czy dobranie materiałów uszczelniających w przypadku różnego rodzaju sprzętów grzewczych, może okazać się powodem dużych strat cieplnych.

łóżko piętrowe

Autor: Stephen Kruso
Źródło: http://www.flickr.com
ogrodzony plac budowy

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to stosunkowo duży kłopot, z tego też powodu aby go unikać, stosowane są przeróżne przeznaczone do konkretnych sytuacji materiały termoizolacyjne. Jednym z nich są sznury termoizolacyjne. Ich dużą mocną stroną jest to, że doskonale dostosowują się do jakiejkolwiek uszczelnianej za ich pomocą powierzchni. Jest to także produkt dość elastyczny, jednak jego najważniejszą zaletą jest to, że tego typu sznury są trwałe oraz wytrzymałe na oddziaływanie wysokiej temperatury. W sprzedaży występują szczeliwa termoizolacyjne o różnym poziomie twardości. Sprzedawane są także w postaci twardoplecionej.
pomoc

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl

Użycie tego surowca uszczelniającego zapewnia znakomitą izolację narażonych na przegrzanie elementów.

Czy odnosisz wrażenie, że napisany przez nas tekst jest nietuzinkowy? Jeżeli tak, to koniecznie zobacz również zamieszczony tutaj podobny materiał.

Wspomniane sznury termoizolacyjne blokują dostęp gorącego powietrza oraz uniemożliwiają zgromadzonym w sprzęcie oparom wydostawanie się na zewnątrz. Dzięki użyciu tego typu szczeliwa, wykonalne jest bezpieczne korzystanie z takich sprzętów jak m.in. kotły, piece, maszyny, kable wodne albo niektóre linie techniczne. W sprzedaży oferowane są przeważnie dwa typy sznurów termoizolacyjnych. Są to mianowicie szczeliwa ceramiczne i szczeliwa szklane. Zazwyczaj stosowane są do izolowania pieców i kominków.

Istnieją odmiany dostosowane do zastosowania w określonej najwyższej temperaturze, np. do 200 czy 600 stopni Celsjusza. Są one tworzone z różnorodnego typu włókien, np. szklanych czy glinokrzemianowych. Niektóre z nich są także przystosowane do pracy na statkach.