Rynek mieszkaniowy na Dolnym Śląsku doskonale się rozwija, lecz należy zachować dużą czujność przy odbiorze M2 od dewelopera

przez | 21 czerwca 2022
Wrocław stał się miastem, która przyciąga mnóstwo inwestorów, a w efekcie również osoby szukające jak najlepszej pracy. W stolicy woj. dolnośląskiego pozostają też uczniowie szkół pomaturalnych, którzy po skończonej edukacji liczą na korzystniejsze perspektywy zawodowe. W taki oto sposób Wrocław został jedną z większych aglomeracji w kraju, a jednocześnie wzrasta tu zapotrzebowanie na mieszkania – przecież każdy z mieszkańców musi mieć zagwarantowany lokal mieszkalny.

nowe mieszkania

Źródło: pixabay.com
W związku z tym żadna firma budowlana z Wrocławia raczej nie musi narzekać na brak klientów, a i lokalni deweloperzy mają ręce pełne pracy. Wielkim, a równocześnie nierzadko nieosiągalnym marzeniem bywa posiadanie domku jednorodzinnego. W dużym mieście, czyli też i we Wrocławiu, działki pod budowę kosztują fortunę nawet wtedy, gdy mamy na uwadze jedynie same obrzeża aglomeracji. Z tego powodu sama uwaga potencjalnych klientów koncentruje się głównie na mniejszych bądź większych blokach zlokalizowanych w spokojnych dzielnicach. Chociaż mieszkania w dziesięciopiętrowcach z wielkiej płyty ciągle są do kupienia, to jednakże Polacy pragnęliby zamieszkać w bardziej nowoczesnym budownictwie.

Przywykło się uważać, ze firma budowlana z Wrocławia zajmuje się jedynie bfirma budowlana (http://www.assystem.com.pl/kontakt.html)nego typu obiektów: zarówno potężnych molochów, czyli np. hipermarketów, jak i zwykłych domów z poddaszem. Tymczasem osoby pracujące w tychże firmach bardzo dobrze znają się na budowlance i posiadane umiejętności mogą wykorzystać świadcząc też mniej standardowe usługi. Na przykład, pomagając dwudziestolatkom przy odbiorze mieszkań od dewelopera.

mieszkanie

Autor: Raymond Zoller
Źródło: http://www.flickr.com
Supernowoczesne mieszkanie w centrum stolicy Dolnego Śląska może sprawić nowym właścicielom tak dużo radości, że w ferworze przygotowań do przenosin mogą całkowicie zapomnieć o dokładnym skontrolowaniu jakości jego wykończenia. Pomimo tego że profesjonalne odbiory mieszkań mogą być przeprowadzone przez ekspertów (pytaj u Olszewskich), to de facto osoba znająca choćby podstpytaj u Olszewskich?e spokojnie ocenić np. jakość tynków. Na celowniku znajdą się też wszystkie instalacje, lecz w tym przypadku nieco trudniej być elektrykiem oraz hydraulikiem amatorem w jednej osobie. Stąd ci bardziej ostrożni gospodarze nie chcą kusić losu i wolą poszukać w sieci firm, które proponują taką pomoc przy zakupie nowego mieszkania.