Czy są jakieś sposoby na uratowanie wiekowych już podłóg w starym domu? Czy warto je od razu wymieniać na nowe?

przez | 9 lipca 2021
Kupno domu to ważna decyzja. Z jednej strony jesteśmy zadowoleni oraz z nadzieją podchodzimy to tego przedsięwzięcia, z kolejnej strony trzeba przygotować się na dużo pracy. Szczególnie gdy zakupiliśmy taki dom, który wymaga jednak remontów. By przyśpieszyć trochę pracę jak również zmniejszyć koszty wiążące się z doprowadzeniem wszystkiego do stanu takiego, jakie da nam możliwość wprowadzenia się warto część rzeczy odnowić.

Szczególnie jeśli chodzi o podłogi może to być tańsze aniżeli ściąganie starych i robienie nowych. Jak w związku z tym zająć się renowacją podłóg zrobionych z najczęściej spotykanych w starszych domach surowców?

renowacja podłogi

Autor: Serendigity
Źródło: www.flickr.com

Czasami w przedpokoju dużych domów możemy natrafić na posadzkę zrobioną z lastryko. Po dłuższym czasie używania podłoga wykonana z surowca imitującego granit z pewnością nie przedstawia się dobrze. Będzie nas korciło by się jej pozbyć, natomiast musimy wiedzieć, iż renowacja lastryko daje wspaniałe efekty. Będziemy zaskoczeni efektem końcowym. Warto zamówić ekipę, która wykona szlifowanie lastryko ( przejdź do http://kamyczek.eu/przejdź do ). W konsekwencji będziemy mieć podłogę o ładnej, błyszczącej nawierzchni, jaka posłuży nam jeszcze bardzo długie lata. Warto bowiem mieć świadomość tego, że posadzki tego typu są bardzo wytrzymałe w związku z tym także ekonomiczne.

Innym rodzajem podłogi często spotykanej w starszych domach jest drewniany parkiet. Żeby czasem nie wpadło nam do głowy ściągać takiego parkietu oraz wymieniać na wykonane z tworzywa sztucznego panele z marketu budowlanego. Jak drewno jest w dobrym stanie, nie zostało bardzo uszkodzone przez owady mieszkające w drewnie, to nie ma potrzeby pozbywać się takich podłóg.

cyklinowanie

Autor: Kopp
Źródło: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe

Nawet jeśli część klepek jest dosyć poniszczona to możemy wymienić je oraz dobarwić barwnikiem pod kolor reszty parkietu. Zmienione deski nie będą się wtedy tak odznaczały. Trzeba wiedzieć, iż zrobienie tego typu parkietu w całości z nowego drewna kosztowałoby nas bardzo dużo pieniędzy, o wiele więcej aniżeli renowacja wysłużonej podłogi – przejdź do strony – > http://kamyczek.eu/o-firmie/przejdź do strony – > . Musimy znaleźć firmę, jaka zajmuje się cyklinowaniem drewnianych podłóg. Można także samemu zapłacić za wynajęcie maszyny do cyklinowania i spróbować osobiście się tym zająć. Wyszlifowana i pięknie polakierowana podłoga będzie się prezentować zupełnie jak nowa.