O czym pamiętać gdy wybieramy altankę ogrodową? Na jakie kwestie zwrócić uwagę? Co jest najbardziej ważne?

przez | 11 marca 2022
Altana ogrodowa jest niezastąpionym miejscem odpoczynku dla całej rodziny. Gdy jesteśmy zdecydowani na jej zakup można wybierać spośród ciekawej oferty kształtów oraz materiałów. Najbardziej znane są altany drewniane, ale to nie jest jedyna możliwość.

altanki ogrodowe

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

[

największy wybór

Autor: Libet
Źródło: Libet
Altanki ogrodowe świetnie chronią przed słońcem i deszczem. Porządnie zadaszone oraz z pełnymi ścianami bardzo dobrze chronią przed wiatrem.

Zaabsorbowała Cię ta publikacja? Jeżeli tak, to kliknij tu, a więcej przeczytasz tutaj (https://kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow/oczyszczalnia-przydomowa-biodisc). Dla niektórych osób ten materiał to niecodzienne podejście do niniejszego tematu.

W altance można zorganizować wspaniałe spotkania, gdzie każdy z nas może wypocząć po trudach całego tygodnia. W zamykanych altankach jesteśmy w stanie trzymać ogrodniczy sprzęt. Faktycznie możemy w nich też zainstalować kominek lub grill. Oprócz takich funkcji altanki ogrodowe spełniają również funkcje dekoracyjne. To idealna ozdoba ogrodu, to sprawia, że rewelacyjnie wkomponowuje się w każde ogrodowe otoczenie.

Do zbudowania altanki ogrodowej można użyć różnych materiałów. Tylko od nas zależy, na jaki zdecydujemy się materiał. Altanki ogrodowe bardzo często wykonane są z drewna, bardzo często sosnowego albo świerkowego. Drewno jest materiałem ekologicznym, więc wybór właściwego gatunku zapewni altance długotrwałość oraz wytrzymałość na warunki pogodowe. Ogromną zaletą altan drewnianych jest prostota wykonania oraz demontażu, jak zajdzie tego rodzaju potrzeba. Inny rodzaj to murowane altany, które najkorzystniej sprawdzają się na działkach niż w przydomowych ogródkach. Jesteśmy w stanie w nim z powodzeniem przechowywać narzędzia, a także spać w bardzo gorące dni. Do wyboru są także altanki metalowe, wykonane najbardziej często ze stali albo żeliwa, połączonych z innymi materiałami.

Dla osób, jakie nie chcą inwestować w altankę, a planują jednak mieć choćby najprostsze schronienie na swoim ogródku, dobre będą wiaty drewniane – przykłady drewnianych wiat. Posiadają prostszą konstrukcję, lecz odpowiednio zaprojektowanie oraz zbudowane będą bardzo istotnym elementem każdej działki. Co do samych ogrodowych altanek, to dobrze jeszcze dodać, że nie mogą one dominować w ogrodzie, najlepiej bowiem jak będą wkomponowane w jego otoczenie. Dobierajmy właściwą altankę do klimatu naszej działki. Do małych ogrodów będą pasowały mniejsze i skromniejsze altanki, natomiast do dużych większe i bardziej zdobione.
Kategoria: Bez kategorii