Łazienka po skandynawsku

przez | 25 lipca 2022
Styl skandynawski kojarzy się głównie z organicznymi wykończeniami, jasnymi pomieszczeniami i dużymi oknami. Można w identycznym klimacie urządzić także łazienkę. Dziś podsuwamy pomysł na łazienkę w stylu skandynawskim.

Skandynawia

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com

Jedna z moich najoryginalniejszych aranżacji łazienek, jakie przeczytałam w Internecie na stronie Lovingit to pomieszczenie pełne mebli z drewna (heblarka do drewna) – drewnianych półek, szafek, belkami pod sufitem i drewnianą obudową wanny. Wnętrze to prezentuje się niesamowicie cudownie, chciałabym takie mieć. W życiu bym nie stwierdziła, że tak można zrobić przestrzeń łazienki.

Szczerze stwierdzając, jakbym była takiej posiadaczką, nie chciałabym z niej wychodzić. Totalnie w tym pomyśle urzekły mnie dwie rzeczy – duża i przestronna, przeszklona kabina z prysznicem oraz rząd niewysokich szafek z dwoma stylowymi, umywalkami z kamienia. Twórca tego pomysłu na pewno zasłużył na nagrodę za jedyną w swoim rodzaju aranżację wnętrza. Nie pomyślałabym nigdy, że można wykonać aż tak ciekawe wnętrze łazienki.

Skandynawia

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com

Osobiście także niesamowicie kocham pokoje, w których skontrastowano biel ceramiki łazienkowej z szarymi ścianami. I nie piszę tu tylko o szarych, betonowych ścianach. Moi znajomi posiadają interesującą przestrzeń – ściany zamalowali wodoodporną farbą, jedynie przy wannie jej kawałek wyłożyli dużymi kafelkami. Szarości skontrastowali z totalnie białymi wieszanymi szafeczkami, szklanym przeźroczystym blatem wokół białej umywalki i śnieżnobiałą wanną. Efekt jest cudny – wnętrze nadaje się do wielu gazet z aranżacjami wnętrz.