W jaki sposób zaprojektować ładny i funkcjonalny ogród

przez | 11 listopada 2021
Wielu z nas śni o dużym, ładnym ogrodzie. W jaki sposób zagospodarować ogród, aby był nie tylko efektowny i estetyczny, lecz również funkcjonalny?

Ogród zwłaszcza powinien być terenem relaksu dla nas oraz naszych najbliższych. Z tej przyczyny istotne jest, aby w ogródku pojawiło się miejsce, w którym można odpocząć po ciężkim dniu.

Dobrze sprawdzi się w tej roli spory zadaszony taras, pawilon albo altanka ogrodowa. W sklepach można kupić gotowe drewniane altanki ogrodowe, albo można je także samodzielnie zbudować od podstaw. Kupując altanę, należy się pomyśleć, jakie atrybuty powinna ona wypełniać – jak wiele ludzi ma zmieścić, jaki musi mieć kształt oraz formę – niewielkiego domku z pełnymi ścianami i podłogą, czy wystarczający jest pawilon w postaci tylko zadaszenia położonego na słupach, bez podłogi.

meble ogrodowe

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com

W ogródku niezwykle przydatny będzie także domek narzędziowy, gdzie można pochować wszelkiego typu narzędzia ogrodowe i warsztatowe, stojaki na drewno opałowego, rowery, kosiarkę i sporo innych sprzętów oraz akcesoriów (kliknij). Lokum to jest niesamowicie przydatne – pozwoli na uzyskanie większej przestrzeni w domu, co jest niesłychanie cenne w szczególności w przypadku budynków niepodpiwniczonych, w których zazwyczaj trzyma się tego rodzaju sprzęt.

Gdy mamy ochotę sprawić radość pociechom, można wykonać im niewielki plac zabaw z drabinkami, zjeżdżalnią i karuzelą. W dobrze zaopatrzonych marketach oraz w sklepach budowlanych można kupić sporą ofertę tego typu zabawek i urządzeń. Gdy dysponujemy sporą przestrzenią, warto zastanowić się nad zbudowaniem basenu, który z pewnością świetnie się nam przysłuży w gorące letnie dni lub nawozy humusowe choćby nad budową małego stawu, który na pewno będzie stanowił prześliczny i wyróżniający element naszego ogrodu.

Kreując ogród, przyda się poczytać na ten temat. W Internecie jest dostępnych wiele portali poświęconych zagadnieniu, jak ładnie i pomysłowo urządzić ten teren. Na różnego rodzaju forach w Internecie można poradzić się innych forumowiczów w sprawie zaaranżowania naszego ogrodu. Można również skorzystać z porad profesjonalnego architekta krajobrazu, który na pewno pomoże nam nadać realny kształt naszym pragnieniom i wymaganiom i dopasować ogródek do wszystkich naszych potrzeb.
Sprawdź ofertę na altanki ogrodowe.