Kupno nieruchomości

przez | 4 sierpnia 2022
Jeśli zdecydowałeś się wziąć pożyczkę na zakup nowego mieszkania, wtedy stanowczo powinieneś rozważyć dodatkowo parę kwestii. Przede wszystkim powinieneś się zastanowić, czy interesuje Cię kupno mieszkania bezpośrednio od dewelopera czy też może z drugiego rynku.

Budynek mieszkalny

Autor: Jnzl’s Public Domain Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Każde z tych rozwiązań stanowczo ma swoje wady, ale również i zalety. Jeżeli zdecydujesz się na kupno mieszkania bezpośrednio od dewelopera , wówczas stanowczo będziesz miał ułatwione zadanie. Szukanie mieszkania na rynku wtórnym czasami może ciągnąć się przez wiele miesięcy – w wypadku wyboru dewelopera musisz obejrzeć tylko mieszkania pokazowe, z których sporo można obejrzeć w sieci. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na kupno mieszkania z drugiej ręki, wtedy musisz odpowiedzieć samodzielnie na każde ogłoszenie, a następnie obejrzeć wszystkie mieszkania po kolei.

Z drugiej jednak strony deweloper zawsze oferuje o wiele wyższe ceny niż ludzie, którzy sprzedają stare

Dom jednorodzinny

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com

mieszkania. Jeżeli zdecydujesz się na kupno mieszkania na rynku wtórnym, wtedy stanowczo zapłacisz o wiele mniej za samo mieszkanie – jednak zawsze powinieneś brać pod uwagę również to, czy nie będzie konieczności wyremontowania takiego mieszkania. Kiedy kupisz w niskiej cenie mieszkanie, które nadaje się jedynie do gruntownego remontu, a Ty nie za bardzo się na tym znasz, wówczas niewątpliwie może się okazać, że cała inwestycja kosztuje o wiele więcej pieniędzy niż zakupienie mieszkania prosto od dewelopera (kliknij w link). Kiedy chcesz mieć pewność, że wybrane przez Ciebie mieszkanie będzie rozsądnym zakupem, wówczas kategorycznie powinieneś przede wszystkim zawsze zabrać tam ze sobą specjalistę, który będzie w stanie ocenić stan danego mieszkania. Pamiętaj, że nie wszystkie mieszkania w Krakowie są warte swojej ceny – nawet te sprzedawane przez deweloperów.

Powinieneś stanowczo zawsze wszystko bardzo dokładnie sprawdzać – kupno mieszkania jest zbyt dużą inwestycją, aby dokonywać wyboru zbyt szybko. Kiedy na kupno mieszkania bierzesz dodatkowo krmieszkania (polecamy nowoczesne włączniki i gniazdka)eczny (kliknij tutaj), wtedy kategorycznie powinieneś każdą najdrobniejszą decyzję przemyśleć wyjątkowo dokładnie.