Aranżujemy nową kuchnię – zrób zanim wybierzesz się do sklepu

przez | 5 stycznia 2022
Aranżowaniem kuchni zajmują się najczęściej panie, albowiem najczęściej jest to ich królestwo. Co zrobić aby nasza kuchnia była funkcjonalna, niczego w niej nie brakowało a jednocześnie nie stała się zagraconym wnętrzem? Do nowiuteńkiej kuchni nabywamy sprzęty niezbędne, takie jak zlewozmywak, lodówkę oraz drobiazgi takie tj. sztućce. Niezbędne będą też meble kuchenne Łódź obfituje w sklepy meblowe, w których kupimy tego rodzaju meble a także żarówki do nich. Mogą się w naszym pomieszczeniu kuchennym również znaleźć również urządzenia ekskluzywne, tj. dla przykładu raclette. Co to jest?

kuchnia

Autor: Pointb
Źródło: Pointb
Początkowo raclette (od fr. racler, a więc oskrobywać) przyrządzano w ten sposób, że półkrążek sera lokowano w specjalnym pojemniku po czym wieszano przed paleniskiem. Kiedy podgrzewany ser nieco się podtopił, mięciutką warstewkę zeskrobywano drewnianą skrobaczką. We dzisiejszej edycji potrawy ser ciągle jest nieodzownym oraz podstawowym składnikiem, chociaż dziś do wykonywania zapiekanek użytkuje się szczególne urządzenia wyposażone w pokryte teflonem patelenki, wsuwane pod podgrzewaną płytę pełniącą także rolę grilla – sztućce.wejdź na stronę tynk beton architektoniczny tynk beton architektonicznyNa patelenkach podgrzewają się zapiekanki z serem, z kolei na płycie możesz do tego zapiekać mięso, chlebek czy ziemniaczki. Do zdejmowania zapiekanek z patelenek oraz płyty używa się szpatułek drewnianych, gdyż warstwę teflonu bardzo łatwo porysować.

Urządzenie do raclette układamy w centrum stołu, dookoła którego gromadzą się biesiadnicy. Obok, w miseczkach i na półmiskach, ustawiamy wszelakie składniki zapiekanek. Każdy biesiadnik nabiera je na talerzyk i na swojej patelence komponuje własną wersję zapiekanki. Patelenek nie należy napełniać zbyt wysoko. Jeśli jednorazowo zestawimy za wiele komponentów, to nie upieką się one równomiernie – żarówki do twoich wnętrz. W zależności od fantazji a także zestawu do raclette używamy rozmaitych typów sera: mogą to być ciężkie sery żółte bądź sery pleśniowe. Oprócz sera do zapiekanek możemy użyć różnych warzyw (duszonych ziemniaków, cukinii, pomidorów etc.), mięs pokrojonych w dosyć cienkie plasterki (kurczaka, polędwicy wieprzowej), krewetek a także owoców (fig, jabłek). Zapiekanki podajemy z kromkami bagietki zrumienionymi na płycie.
Pamiętajmy także o właściwym oświetleniu naszej kuchni. Idealny będzie żyrandol w środkowej części sufitu i lampa wisząca ponad stołem.