cynkowanie ogniowe jako niezwykle odporne i trudno rozpuszczalne powłoki kryjące.

przez | 9 lipca 2021
Dziś trudno byłoby wyszukać gałąź przemysłu, która nie wykorzystuje możności galwanotechniki. Pokrycia galwaniczne są stosowane prawie w każdej specjalności, nawet w tak wymagającej jak kosmonautyka, lub lotnictwo.

proces cynkowania

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com
Galwanizernia trudni się pokrywaniem metali różnorodnymi warstewkami które mają uchronić metal przed korozją. Wdrożenie powłok nie tylko rozszerza życie przeróżnego rodzaju produktów. Nie mniej ważne jest otrzymanie idealnego efektu estetycznego. Dużo powłok galwanicznych stosuje się w zamierzeniach czysto dekoracyjnych, co w powiązaniu z przymiotami osłonowymi i niższymi kosztami czyni z nich rozwiązanie bezkonkurencyjne. Należycie dobrane powłoki zdołają również udoskonalić właściwości mechaniczne i technologiczne metali.

Cynkowanie ogniowe to metoda zanurzeniowa. Znaczy to, że zarówno formowanie powierzchni, jak również powlekanie cynkiem odbywa się przez zanurzenie elementów konstrukcji w wannach, które mieszczą kąpiele o należytym składzie chemicznym. Taka technika gwarantuje możliwość dotarcia do jakiejkolwiek luki, oczyszczenia jej i zabezpieczenia przed korozją. Finalnym etapem procesu cynkowania jest narzucenie powłoki cynkowej na czyste składniki stalowe, które zanurza się w roztopionym cynku.

Czy zafascynowała Cię treść tej witryny? Chcesz zgłębić większą ilość informacji? To, odwiedź stronę, która dostarczy Ci mnóstwo interesujących faktów.

Przy zrealizowaniu wyznaczonych zastrzeżeń dotyczących gatunku stali, zwłaszcza chodzi o skład krzemu i fosforu, a również przy właściwym skonstruowaniu fragmentów poświęconych do cynkowania , otrzymuje się warstewki przeciwrdzewne odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, erozję, udary, wolne od porowatości, objawiające idealną przyczepność do podłoża.

Cynkowanie ogniowe zapewnia niezwykle wytrzymałe i trudno rozpuszczalne naloty kryjące. Powłoka cynkowa chroni stal przez wiele lat i nie wymaga konserwacji – .

Jeśli zaciekawił Cię zaprezentowany temat, poznaj serwis odbojniki ścienne, gdzie znajdziesz obszerne informacje. Poszerz swoje wiadomości!

Dodatkowo można wydłużyć jej solidność, również nadać wyrobom należyte wartości estetyczne poprzez pokrycie ocynkowanej powierzchni kolejną warstewką lakierniczą, albo malarską. Okres wytrzymałości osłonki cynkowej jest zależny od obciążenia korozyjnego otoczenia, w którym struktura jest używana, a także od grubości osłonki.