Jak zaaranżować antresolę?

przez | 9 lipca 2021
Mieszkania z antresolą mają swój urok tylko wtedy, gdy je odpowiednio urządzimy. Nie jest to proste zadanie, jeśli nigdy nie mieszkaliśmy na dwóch poziomach. Czasami konieczna staje się pomoc projektanta, a w innych przypadkach wystarczą inspiracje i ciekawe aranżacje, na podstawie których możemy tworzyć własne projekty. Z jakich inspiracji warto skorzystać?

schody

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska

Kompaktowe producent (zobacz schody wewnętrzne)Wiele osób nie decyduje się na zakup dwupoziomowego mieszkania, ponieważ jego wykończenie wiąże się z poniesieniem nieco wyższych kosztów. Przede wszystkim należy zainwestować w schodach (zobacz schody kręcone drewniane) prowadzące na piętro. Na samym początku może być to spory wydatek, dlatego należy rozważyć instalację schodów modułowych. Ich przewaga polega na tym, że nie wymagają one specjalnego dostosowania do naszego mieszkania. Musimy określić liczbę stopni oraz podać dokładne wymiary miejsca, w którym powstanie połączenie pięter. Montaż także nie powinien zająć zbyt długo. Dzięki kompaktowym schodom oszczędzamy czas, pieniądze oraz przestrzeń, którą możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów.

Sypialnia na antresoli

Posiadając mieszkanie dwupoziomowe, możemy wydzielić dwie strefy: dzienną, do której będą się zaliczały kuchnia, jadalnia, ewentualnie mały gabinet oraz nocną. Piętro możemy przeznaczyć na sypialnię. Dzięki temu uzyskamy przestrzeń tylko dla siebie, do której nie będą mieć wstępu nasi goście. Warto zadbać o oddzielenie łóżka na antresoli od schodów. Nieco niebezpieczne może być pozostawianie otwartego pomieszczenia, bez żadnych barierek ani ścianek działowych. Jeśli jest tylko taka możliwość, powinniśmy wydzielić mini klatkę schodową. Oczywiście sypialnię możemy urządzić według naszych upodobań. Nie musimy ograniczać się tym, że strefa nocna znajduje się na piętrze.

Więcej na ten temat: łóżka na antresoli

nastrojowe oświetlenie

Autor: NNelumba
Źródło: http://www.flickr.com
Oświetlenie

Mieszkanie dwupoziomowe daje także możliwość zastosowania ciekawego oświetlenia. Nowoczesne lampy ledowe można zawiesić pod sufitem, dzięki czemu światło będzie rozchodziło się zarówno na parter, jak i na pierwsze piętro – doczytaj….