Czy jest sens od razu robić docelowe ogrodzenie posesji, czy też podczas budowy dobre okaże się tymczasowe?

przez | 9 lipca 2021
Pierwsze co przychodzi nam na myśl po kupieniu działki, to zrobienie ogrodzenia, by wydzielić w dokładny sposób przestrzeń, jaką zamierzamy zagospodarować. Zastanawiamy się wtedy nad tym czy wykonać ogrodzenie tymczasowe, czy jednak już takie docelowe, które będzie nam służyło także później.

Płot tymczasowy z

ogrodzenie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

siatki, to dobry wybór jeżeli chcielibyśmy docelowo ogrodzić działkę na przykład jakimś ozdobnym płotem. Wtedy warto zrobić coś, co łatwiej będzie zdemontować na wypadek konieczności przejazdu dużych samochodów właśnie w czasie budowy domu. Jeśli natomiast planujemy ogrodzić posesję siatką, to tego typu ogrodzenie możemy postawić na początku. Producenci paneli ogrodzeniowych (więcej: anotis.com.pl/bowiem oferują duży wybór gotowych paneli z siatki, jakie szybko się zakłada i demontuje. Będą idealne zarówno na początek, gdyż nie mają podmurówki oraz da się je w prosty sposób ściągnąć, jak również na stałe, przykładowo na tylne ogrodzenie domu. W sklepach jest spory wybór różnego rodzaju motywów. Jeśli chodzi o ogrodzenia Wrocław identycznie jak inne duże miasta posiada sporą ofertę tego typu artykułów, zobacz: ogrodzenia we Wrocławiu.

ogrodzenie

Autor: Karim D. Ghantous
Źródło: http://www.flickr.com

Jest rzecz jasna możliwość zamontowania od razu ogrodzenia stałego, jednak trzeba pamiętać o paru kwestiach. Trzeba wykonać od przodu ogrodzenie tymczasowe, które umożliwi wjazd ciężkim, dużym samochodom. Bramy panelowe muszą mieć przynajmniej 4 metry szerokości, a w miejscach, w jakich manewrowanie autem jest utrudnione, to nawet 6 metrów. Dlatego przy bardzo niewielkiej działce, około 1000 metrów kwadratowych, lepiej poczekać z finalnym ogrodzeniem na koniec prac budowlanych, ponieważ możne zostać łatwo uszkodzone przez cięż https://anotis.com.pl/oferta/bramyJ]

Zastanawiając się nad tym czy ogrodzić prowizorycznie plac budowy, czy może postawić bardziej solidny płot, trzeba brać pod uwagę jeszcze jedną kwestią. Chodzi o to, że według prawa budowlanego każdy właściciel musi zabezpieczyć odpowiednio swój plac budowy. W razie wypadku, gdy jakaś osoba dajmy na to złamie nogę wpadając w wykopany dół, to właśnie właściciel jest odpowiedzialny za takie sytuacje.

Następna kwestia to ochrona przed kradzieżą. Do tego celu stosuje się ogrodzenie z siatki rozciągnięte na metalowych słupkach, które znajdują się w odstępach mniej więcej 3 metrów. Tego typu gotowe zestawy, do ochrony tymczasowej można kupić w wielu marketach budowlanych. Należy wkopać słupki na taką głębokość, aby ogrodzenie było stabilne.